Resort Ziobry chce cenzurować pracę uniwersytetów – Polska

Od Socjalistycznej Partii Rzeszy do Narodowodemokratycznej Partii Niemiec. Historia skrajnej prawicy w RFN 1949–1964 – Portal historyczny Histmag.org
6 grudnia 2017
Miłość tuczy. Jest to naukowo udowodnione – Nauka
6 grudnia 2017
Pokaż wszystko

Resort Ziobry chce cenzurować pracę uniwersytetów – Polska


Projekt ustawy „Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce”, który przygotował resort wicepremiera Jarosława Gowina nie od dziś krytykują inni członkowie Rady Ministrów. Jednak chyba nikt nie poszedł w krytyce tak daleko jak Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości. Co wynika z jego analizy? Choćby potrzeba większej regulacji uczelnianego życia przez państwo.

– Wydaje się naturalne, aby projektowana ustawa regulowała zadania szkół, które są przecież finansowane z publicznych środków. Zasadny jest powrót do limitów miejsc określanych ministerialnie – komentuje Michał Woś. Na tym jednak nie kończy. Zastępca Ziobry chciałby też, żeby Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego określiło minimum programowe dla konkretnych kierunków. Zdaniem pomysłodawcy sprawi to, że wydziały i uczelnie będą mogły działać w bardziej przejrzysty sposób, a studenci uzyskają łatwiejszy dostęp do transferów między uczelniami.

Link do źródła artykułu