Msze Johanna Nepomuka Hummela
5 lipca 2014
Polecam: Wejść w kantatę
28 września 2014

Adam Kostecki w repertuarze J. Loussiera i Paderewskiego

Adam Kostecki – profesor Musikhochschule w Hannoverze, uczeń Davida Ojstracha wykona utwory Muzyka Jacque`a Lousiera który z powodzeniem przełamuje stereotypy i jest świetnym pomostem między muzyką klasyczną i jazzem,,,

AdamKostecki-Loussier-Paderewski-Ignacy-Jan-300x300

W Albumie tym nasz świetny znakomity skrzypek Adam Kostecki – profesor Musikhochschule w Hannoverze, uczeń Davida Ojstracha wykona utwory Muzyka Jacque`a Lousiera który z powodzeniem przełamuje stereotypy i jest świetnym pomostem między muzyką klasyczną i jazzem, czego doskonałym przykładem są oba koncerty skrzypcowe tego albumu. Żywiołowość połączona z radością gry, egzotyka, perfekcyjna wirtuozeria, cudowne kantyleny, zachwycająca muzyka i jej fascynująca świeżość, składają się na arcyciekawą i intrygującą podróż muzyczną.

Drugim dziełem w albumie jest wczesny utwór Ignacego Jana Paderewskiego, jeszcze sprzed studiów kompozytorskich jakie odbywał w Berlinie w latach 1882 i 1884, a jest to Sonata na skrzypce i fortepian napisane w 1880 roku. Dzieło to uznawane jest za najlepsze z tego wczesnego okresu.

Dodaj komentarz