Okresy Muzyki – Barok, Klasycyzm i Romantyzm…

Okresy Muzyki – Barok, Klasycyzm i Romantyzm…

epoka klasyczna jest podzielona na 3 sekcje zwykle, każdy z różnych stylów i kształtów. Choć istnieje małe podobieństwo między każdym okresie jest ogólnie przyjęte, że okres baroku był pierwszy, a następnie klasycznej i romantycznej romantyzmu.

baroku (1600-1760)

baroku muzyka jest w szczytowej formie „”, który jest bardzo uporządkowany i z. Wiadomo również, że wiele z tych kompozycji, które zostały zapisane w tym muzycznego czasach były bardzo kontrapunktowy i zawierała wiele luk i fugę jak fragmenty. Kontrapunktowy muzyki lub muzyki z kontrapunktem jest bardziej spójny charakter i ma co najmniej dwa głosy muzyczne lub melodie. Te głosy działają przeciwko sobie, i jako głos stojącej na chwilę inny głos dąży robi coś ciekawego melodyjny. Fuga jest formalna metoda odległego miejsca, gdzie przedmiotem jest różnymi głosami stanowić uzupełnienie powtórzyć. Okres baroku jest od takich kompozytorów jak JS Bacha, Antonio Vivaldiego reprezentowane, handlu George Fryderyka, Arcangello Corellego, Claudia Monteverdiego i Henry’ego Purcella.

okres klasyczny (1750-1830)

Okres klasyczny prowadzone od połowy 18 wieku, około ćwierć sposób przez 19 .. Klasyczny przyniósł wiele zmian, muzyka, niż większość muzyki grał dla zamożnej klasy wyższej arystokracji. To do drastycznego wzrostu komicznych oper nazwie, ale wezwał również do zmniejszenia znaczenia continuo. Continuo jest wypełnienie harmoniczne pod muzyki, która zazwyczaj grana przez szereg instrumentów, w tym klawesynu.

klasyczna charakteryzuje wyraźniejsze tekstury niż muzyki barokowej i zawsze homofonicznej. Homofonicznej oznacza, że ​​akompaniament akordowy obsługuje melodię nad nim. Zwiększa orkiestrę okresie klasycznym i klawesyn został zastąpiony przez fortepian. Early Piano Muzyka była bardzo prosta i lekka konsystencję, ale jako okres klasyczny nadal, bogaty i dźwięczny było.

Główne rodzaje kompozycji były sonaty, kwartety, tria, symfonie, koncerty, serenady i Divertimenti. Forma sonaty opracowano i najważniejszą formą. Był używany do budowy pierwszego przewozu dzieł najbardziej na dużą skalę, a także innych ruchów i poszczególne elementy jako uwertury. Do najbardziej znanych kompozytorów muzyki klasycznej, m.in. Mozarta, Beethovena, Haydna i * Schuberta. (* Beethoven był decydującym czynnikiem w ruchu w kierunku romansu i może być zarówno klasyczne i romantyczne niejawnych)

Romantic (1815/10)

nie romans koniecznie romans miłość dotyczą. zamiast tego, kawałki są napisane w tym okresie, co bardziej namiętny i wyraziste. Chromatyki i dysonans wzrosła bardziej zróżnicowane i modulacje i właściwości 7. akordu. Takich kompozytorów jak Beethoven i Wagner wykorzystał wiele nowych akordów, co zwiększa język harmoniczny czasu. Romantycznych kompozytorów m.in. Beethovena, Schuberta, Schumanna, Mendelssohna, Weber, Chopina i Franck.

Źródło artykułu napisany przez Garrett Law


Dodaj komentarz