Historia Muzyki Klasycznej (I)…

Historia Muzyki Klasycznej (I)…

rozwój muzyki klasycznej na świecie jest z pewnością wpływ na rozwój muzyki zachodniej. Rozwój samej muzyki Zachodniej stosowane same jak rozwój narzędzi.

Począwszy od średniowiecza do dziś, muzyka zaszły duże zmiany. Zmiany w muzyce będzie nadal wykonywać w czasie, gdzie poprzednia praca ma wpływ na pracę w nowej ery. W każdym razie, rozwój muzyki są podzielone na osiem okresów.

muzyka w średniowieczu (450-1450)

Historia muzyki Zachodniej rozpoczął rozwój muzyki religijnej i liturgicznej. Rozwój muzyki w tym okresie należała do czasu starożytnych. Ta muzyka jest już od Greków i Hebrajczyków były.

Faktycznie, tak było komercyjną duży wpływ muzyki modlitwy liturgiczne, które zostały opublikowane przez działalność kościoła. Muzyka popularna w tym czasie był gregoriański. W tym czasie przyrząd nie znaleziono jeszcze.

początek Muzyka tego wieku był monofoniczne. Została ona zdominowana przez jeden głos. Skład śpiewał bez presji i opierają się na improwizacji. W XI wieku istnienie techniki kontrapunktu był znany, a mianowicie użycie harmonizacji z ruchem przeciwnych melodii oryginalne melodie (inwersji).

Popularne kompozytorów tego stulecia były Hildegard von Bingen, Moniot d’Arras i Guillaume de Machaut.

muzyka w XV i XVI wieku (1450-1600)

muzyka w tym wieku został sklasyfikowany w renesansie. To był wciąż pod wpływem Kościoła, ale miał do korzystania z instrumentów takich jak organy, flet i klawesyn. Ruch melodii kontrapung stosowanych technik, czyli ruchu poszczególnych melodyce w czasie.

istnienie Madrigal (muzyka świecka, która była śpiewana bez akompaniamentu), Missa motetu, fantazji, Toccata, fugi i znany był również. Ten wieku został dalej renesansu, kiedy pojawiły się na rozwój wiedzy i technologii.

Niektóre funkcje muzyki w tym wieku były polifoniczne. W tym czasie ludzie zaczęli do uznania istnienia chóru na cztery części, która została podzielona na trzy rodzaje kompozycji. Te człowiek święty (kościół), świeckie (niereligijne) i instrumentalnej. Podział fraz melodycznych już wyważone, a forma śpiewu został dołączony do struktury tekstu lub tekstów.

Kompozytorzy w tej epoce były Giovanni Gabrieli Giovanni Perluigi Orlando Lassus, Guillaume Du Fay i.

Muzyka w XVII wieku

muzyka w tym wieku miała wpływ opery i oratorium. Opera była dramat muzyczny śpiewał całkowicie lub częściowo z orkiestrą i muzyki instrumentalnej Oratorium na podstawie while dramatu muzycznego bez scenariusza.

W Oratorium, nie była zwykle święte elementem. Opera miała początkowo w Akademii florenckiej, Włochy pionierem. Ponadto, opera we Francji, Niemczech i Anglii stał się znany. Popularne w tym czasie kompozytor były Jocopo Peri i Claudia Monteverdiego.

Źródło artykułu napisany przez Stewart B Johnston


Dodaj komentarz