Jak Muzyka klasyczna daje korzyści dzieciom z trudnościami w uczeniu się …

classicalmusicheader-960x400

Od dawna przygotowane zdolność muzyki klasycznej zachwycać i budzić głębokie emocje znane. Niewątpliwie, muzyka ma duży wpływ na mózg. Badania wykazały, że muzyka klasyczna, aby pomóc dzieciom o specjalnych potrzebach, powiększonej o wielu istotnych usprawnień, w tym zmniejszenie stresu, IQ i poprawy zdolności koncentracji. Co więcej, muzyka, aby dzieci czuły się pozytywne i poprawy ich twórczego myślenia. Najważniejsze jest to, że muzyka klasyczna może mieć duże znaczenie w życiu ludzi z zaburzeniami, takimi jak autyzm, zespół Downa, mózgowym porażeniem dziecięcym, ADD i ADHD i upośledzeniem umysłowym.

Efekt Mozarta i moc muzyki

Określenie “Efekt Mozarta” upadł na mainstream i teraz istnieje wiele produktów, w tym wszystkim, od Płyty CD do zabawek, które używają muzyki Mozarta, w celu poprawy zdolności umysłowych zadań danej osoby. Podejrzewam różnych ekspertów, że słuchanie Mozarta faktycznie wzrost inteligencji. Don Campbell, który oglądany Efekt Mozarta napisał: Wskazanie moc muzyki, aby uzdrowić ciało, wzmacnia umysł i duch twórczy odblokować stwierdził, że efekt Mozarta “wspólne określenie reprezentuje przekształcających uprawnienia muzyki w zdrowiu, edukacja i dobre samopoczucie “.

Kwestia czasopiśmie Nature w 1993 znakomite wyniki z badań na Uniwersytecie Kalifornijskim w Irvine. W badanej grupie studentów słuchał Mozarta, podczas gdy druga grupa z propozycjami wypoczynku wymienione na taśmie. Trzecia grupa Test miał 10 minut ciszy. Jeśli uczniowie otrzymują test do pokojowej IQ, którzy słuchali Mozarta pokazał mają znacznie wyższy iloraz inteligencji przestrzennej. Spekulować

Niektórzy uczeni, że skomplikowane dźwięki muzyki klasycznej, jak poprawia działanie wzorów wyładowczych w korze mózgowej. Badania wykazały również, że ci, którzy lepiej zrobić nawet z chorobą Alzheimera w testach IQ przestrzennych po wysłuchaniu Mozarta. Jednym z powodów, że muzyka klasyczna jest tak potężny, w przeciwieństwie do innych form muzyki jest to, że sekwencje go, że musi być powtórzone podczas utworu muzycznego. Często sekwencje te są uwalniane co około 20 lub 30 sekund. Ze względu na fakt, że występują fal mózgowych w cyklach 30-sekundowych, również może dać najsilniejszym rodzajem reakcji tego rodzaju muzyki.

Efekt Mozarta ma bardzo realne znaczenie dla osób z trudnościami w uczeniu się. Muzyka klasyczna jest nie tylko zwiększyć IQ, ale będzie to również pomóc dzieciom skoncentrować się lepiej i zapisać nowe informacje. Kiedy dziecko słucha muzyki klasycznej, może stworzyć idealne warunki do nauki i kreatywności.

Dodatkowym impulsem dla efektów muzyki klasycznej pozytywnie na naukę i mózgu nastąpiły w 1998 roku, kiedy gubernator Georgii Zell Miller ponad 100.000 dolarów rocznie w budżecie państwa dla taśm i płyt muzyka klasyczna dla wszystkich dzieci urodzonych w Gruzji. Był przekonany, że muzyka klasyczna słuchania ostrogi wziąć ten śmiały krok, ponieważ z różnych badań, inteligencję.

Muzykoterapia

Muzyka klasyczna może mieć pozytywny wpływ z wszystkiego rozwoju emocjonalnego do zdolności motorycznych na funkcje poznawcze. Istnieje cała dziedzina psychologii nazywa muzykoterapii, gdzie terapeuta, poprawy zdrowia swoich klientów poprzez wykorzystanie muzyki. Specjalistów, takich jak nauczyciele, lekarze i psychologowie odnoszą regularnie dzieci do muzykoterapii. Muzykoterapeuci może nawet miał rehabilitacji osób po udarze mózgu przez moc muzyki.

dzieci z zaburzeń, takich jak ADD, ADHD, autyzm nauki, i może korzystać z muzykoterapii, ponieważ to pomoże im ciszej i mniej czuć impulsywny. Co więcej, wiele dzieci czuć się bardziej komfortowo, gdy otwierając swoje uczucia są one narażone na muzykę. W tym momencie, terapeuci mogą pomóc dzieciom przezwyciężyć swoje frustracje i pomóc im zwiększyć ich poczucie własnej wartości.

rozrywki i muzyki

Jedna rzecz, że wiele dzieci ma wspólnego z trudnościami w uczeniu się, że są one łatwo się rozprasza. Różne dźwięki mogą trwać od jednego zadania do rąk jej uwagę od hotelu. Jednakże, jeśli muzyka klasyczna w celach leczniczych, zmienia sposób funkcjonowania ucha i stymuluje mózg.

dzieci z różnymi trudnościami w nauce, takie jak doświadczenie autyzm pozytywne wyniki Słuchanie terapii. Tomatisa Podczas sesji terapii muzyki klasycznej przesyłane do prawego ucha i dźwięku drgania przez kości w organizmie. Jednym z celów terapii można zsynchronizować uszu i ponownego zrównoważenia systemu. Filozofia tego zabiegu jest to, że umożliwia odbiorcy, aby rozpocząć realizację swoich możliwości.

Wiele dzieci również poprawić ich warunki ADHD ucząc się gry na instrumencie muzycznym. Akt uprawiania grając muzykę klasyczną i słuchać w tym samym czasie można nauczyć dzieci, aby przedłużyć ich koncentracji uwagi.

Zdolność kojącej muzyki

Kiedy dzieci ze specjalnymi potrzebami, aby słuchać muzyki klasycznej, ma pozytywny i relaksujące doświadczenie. Co ciekawe, muzyka klasyczna może również stres i łatwość frustracje. Ponadto, może zmniejszyć napięcie mięśni i spowolnienie akcji serca. Jeśli zmiany te, umysł jest otwarty na uczenie się i komunikować się z innymi.

Badanie w Baltimore St Agnes Healthcare Raymond Bahr MD wykazały, że kiedy lekarze grał muzykę klasyczną dla swoich chorych na serce miał ten sam efekt jak 10 mg dawki Valium! Implikacje tego badania dla osób o szczególnych potrzebach są jasne. U dzieci z autyzmem, porażeniem mózgowym, ADD, ADHD, upośledzeniem umysłowym i dramatycznych zmian w swoim zachowaniu będą mogli zrelaksować się i uspokoić, to możliwe.

Źródło artykułu napisany przez Jim R Ray

%d bloggers like this: