Czy słuchasz muzyki podczas czytania? …

classicalmusicheader-960x400

Czy czytasz w milczeniu lub wolisz chętnie zwrócił się do muzyki podczas czytania? Ludzie mają różne preferencje w nim. Osobiście lubię czytać i pracować w ciszy i spokoju, ale nie może się to podoba. Ale w jaki sposób muzyka na wydajność odczytu? Można przeczytać lub zrozumieć lepiej, jeśli słuchać muzyki podczas czytania szybciej?

W celu sprawnego czytania, trzeba skupić się na tekście. Jeśli ona nie istnieje w 100% procesu czytania to nie będzie dobrze pamiętam, co przeczytałeś. Ponadto, słabe zrozumienie powoduje częste Cofnij, zmniejszenie szybkości czytania. Możesz stracić, a trudno jest utrzymać dobry rytm czytania.

Jak to muzyka do koncentracji? Może to pomóc skupić się lepiej? Po pierwsze, trzeba przyznać, że nasz umysł jest tylko jedno zadanie, aby móc wykonywać jednocześnie i sprawnie. Wielozadaniowość jest zabójcą wydajności. Utrzymuje się prawdziwe w odniesieniu do czytania. Podczas próby przygotowania odczyt z innych działań, takich jak oglądanie telewizji, posiłek czy sprzątanie pokoju, to zarówno szybkie czytanie i zrozumienie będzie cierpieć mieszankę. Jeśli chcesz sprawnie czytać, to musisz skupić się tylko na czytaniu.

jest słuchanie muzyki podczas czytania Multitasking? Można włączyć uwagę od tekstu? To zależy od gustu i rodzaju muzyki. Głównym punktem jest to, że jeśli jesteś czytając to muzyka, która nie chce doprowadzić do muzyki, że rzeczywiście można usłyszeć. Jeśli twój umysł koncentruje się na muzyce, a zaspy uwagę od tekstu i sprawności czytania cierpieć.

wpływ na efektywność muzyki na czytanie może być dla różnych ludzi. Choć jest rozrywką dla niektórych osób, wiele osób nie czuje się komfortowo w kompletnej ciszy. Aby uciszyć dla siebie może być odwrócenie uwagi, które nie pozwalają na to skupić. Jeśli to jest w Twoim przypadku, to będziesz korzystać z muzyką w tle.

W każdym razie, na słuchanie muzyki podczas czytania nie powinno chwytliwe. To nie powinieneś go słuchać. Muzyka powinna stworzyć atmosferę, a tylko wypełnić ciszę. Chciałbym zachęcić was do słuchania muzyki instrumentalnej, jak w tym przypadku, nie ma ryzyka, że ​​zaczniesz słuchać tekstów. Odczyt powinien być relaksująca muzyka. Nie polecam, hip hop czy heavy metal. Zamiast tego, dźwięki natury, muzyki medytacyjnej i muzyki klasycznej są dobrym wyborem.

Muzyka może być przydatne w przypadku pracy w hałaśliwym otoczeniu, na przykład, mają zatłoczonym biurze lub transportu publicznego. Jeśli umieścisz na słuchawkach to pomaga ci uciec od muzyki tych odgłosów. Ze słuchawkami na, można również pomóc, aby uniknąć przerw od innych ludzi.

Co to jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie? Aby posłuchać muzyki lub nie usłyszeć podczas czytania? Spróbuj. Eksperymentować z różnymi rodzajami muzyki i zobaczyć, co działa dla Ciebie. Należy pamiętać, że kiedy muzyka zamienia uwagę od tekstu, czy też nie. Jeśli tak, to powinieneś przeczytać w ciszy wolą lub spróbuj z inną i mniej chwytliwe rodzaju muzyki.

Źródło artykułu napisany przez Kristjan-Olari Leping

%d bloggers like this: