Krótka historia skrzypiec w muzyce klasycznej …

Krótka historia skrzypiec w muzyce klasycznej …

Historia skrzypiec jest historia niesamowite i ekscytujące instrumentu.

skrzypce trzon orkiestry symfonicznej. Jest najważniejszym elementem każdego zespołu. Słynny orkiestracji Nikołaj Rimski-Korsakow, że twórcy powinni uczyć się gry na skrzypcach, zanim coś jeszcze napisać

Pierwsze nowoczesne skrzypce rozpoczęła się w 16 wieku pojawia się we Włoszech. Oni byli silniejsi niż wszystkie instrumentów smyczkowych, że przybyli wcześniej, nowy instrument był piękny ton śpiewu.

Skrzypce były jeszcze inne od tych grał dziś jednak. Cały skrzypce był krótszy i grubszy i miał struny jelitowe.

skrzypce pierwotnie niegodne grał jako surowy instrumentu. Ale w 17 i 18 wieku muzycznych gigantów takich jak Vivaldi, Mozart i Monteverdiego, że spopularyzował w swoich operach ogromnie i koncertów. To był punkt zwrotny w historii skrzypiec.

Do połowie 18 wieku skrzypce niezwykle ważną częścią zespołów kameralnych, które często związane z melodią.

W 19 od wieku, znaczenie i prestiż wzrósł skrzypce z nowej muzyki romantycznej. Nicolo Paganini olśniewające wirtuozem techniki skrzypcowej trwało jak na nowe wyżyny.

jak symfonie orkiestry ma większe i większe, coraz więcej skrzypkowie musieli wypełnić dźwięk. Nowoczesne symfonia zazwyczaj dwie grupy 16 skrzypków!

Richard Wagner stworzył, jak brzmią skrzypce gęsta i skomplikowana, że ​​wielu słuchaczy byli zdezorientowani i zakłopotany jej skutków.

słynnym fragmencie wymaga od wszystkich 32 skrzypiec grających w orkiestrze bardzo szybko działające razem. Są to prawie niemożliwe, aby grać na własną rękę, ale ze wszystkimi skrzypiec wraz zaciera efekt jest wspaniały pożar musujące.

w 20 wieku nowe technologie, takie jak skrzypce elektronicznych i wzmocnienia skrzypiec kompozytor pozwala na tworzenie jeszcze bardziej niezwykłe efekty. Historia skrzypiec jest długi gobelin obejmuje wieki, a my nie widzieliśmy w żadnym przypadku na koniec tego wspaniałego instrumentu w muzyce klasycznej!

Źródło artykułu napisany przez Sebastian N Mitchell


Dodaj komentarz