Jak kupić gitarę klasyczną – porady i wskazówki, które pomogą Ci się w wyborze

classicalmusicheader-960x400

zakup gitarze klasycznej może być trudne zadanie, zwłaszcza jeśli nie są jeszcze utalentowanym zawodnikiem. Oto kilka porad i wskazówek na temat znalezienia dobrej jakości na gitarze klasycznej, czy to. W zakresie sto dolarów lub zakresu tysięcy dolarów

Jeśli kiedykolwiek w dobrze zaopatrzonym gitary Pobierz poszedł niewątpliwie poprzez wybór gitar pomylić. Istnieją setki różnych kształtach, rozmiarach, marek i rodzajów gitar. A cena może wahać się od kilkuset do kilku tysięcy dolarów. .Jeśli Jesteś początkujący, może ocena jakości dźwięku trudne do zrobienia, bo nie bardzo ucho przeszkoleni. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru.

Jeśli w sklepie gitary i spojrzeć na gitarze, należy zawsze poprosić sprzedawcę, aby Ci pomóc. W ten sposób, gitary można zdjąć i odtwarzać je. Jeśli nie grasz bardzo dobrze, należy zapytać sprzedawcę, aby grać dla Ciebie, dzięki czemu można poczuć dźwięk różnych gitar. Jeśli sprzedawca nie grać, należy zapytać, czy jest ktoś, kto pracuje w warsztacie, który jest odtwarzany. W ostateczności należy również zapytać innych klientów w sklepie. Nie słuchać różnych gitarach jest jak na zakupy do samochodu, ale nigdy nie przetestować jeden z nich. Gitary mają bardzo różne czuje i dźwięki, i powinieneś słuchać wielu z nich, aby poczuć to, co otrzymujesz. Nie wstydliwy być w tym zakresie. Gitarzyści są zazwyczaj bardzo towarzyski i gitarzysta wiązka będzie skok prawie zawsze gra na szansę dla kogoś innego. Jeśli grasz dobrze i nadal nie może znaleźć kogoś do gry dla Ciebie, polecam, aby nie kupić gitarę. Należy wrócić inną kogoś czasu można grać lub może masz znajomego, który wie, jak grać, aby przynieść.

Sprawdź rozmiar i kształt gitary

gitara klasyczna, oczywiście, są w różnych rozmiarach i kształtach, i należy usiąść z nimi do liczby poczucie tego, co jest wygodne dla Ciebie. Twój kształt ciała ma wpływ na to. Jeśli jesteś więcej niż sześć stóp wzrostu, mniejsze gitary nie może być wygodne dla Ciebie i podstrunnica może być niewygodne dla Twoich rękach. Tak więc, nawet jeśli tego nie zrobisz, zawsze należy zachować muzyki i siedzieć z gitarą, aby poczuć, jak uzyskać inny klimat.

Sprawdź mechanikę i grywalność gitary

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, gdy rozważa zakup gitary klasycznej.

1. Grać każdy Uwaga na każdym ciągiem aż do góry i na dół. Posłuchaj progi, które nie grają prawidłowo. Dadzą się grzechotanie, a jeśli jest to w przypadku wszystkich progu w ogóle, należy użyć gitary na bok i spróbować innego. Jest to oznaką złej jakości. Każdy łańcuch powinny być czyste, aby grać na każdej obroży.

2. Sprawdź działanie strun przeciwko progów w zakresie, ile ciśnienie wymagane jest do odtworzenia notatki i akordów. Powinieneś grać akordy bar w dół progi, aby zapewnić dobre ciśnienie. Jeśli jest to zbyt trudne, aby nacisnąć struny do jasnego akord, może to być oznaką gitara gorszej, aby.

3. Grać harmoniczne po strunach. Jest to doskonały test jakości gitary. Grać harmonicznych jest technika wyrywanie notatkę z prawej strony i tylko lekko dotykając ciąg znaków z lewej strony. Przetestuj harmoniczne wszystkich strun na 5, 7, 12 i 19 progami. Jeśli nie wiesz jak grać nuty harmoniczne zwrócić się do sprzedawcy, aby Ci pomóc.

4. badać i testować wir. Czy oni wyglądają czyste i ostre? Wiatr i zrelaksować się, podczas i poczuć płynne obracanie.

5. wzrokowo całą gitarze. Przyglądać się uważnie od przodu do tyłu i od góry do dołu. Czy istnieją niewielkie pęknięcia? Jeśli progi na stałe zainstalowane w gryfie? Czy są jakieś pęknięcia lub narażone klej wokół mostu?

6. Stuknij w przedniej części gitary (karty dźwiękowej) w wielu różnych miejscach. Nie było bogate pogłos dźwięku lub są miejsca, gdzie to brzmi martwe i wiotki? Wewnętrzna struktura gitarze klasycznej jest bardzo ważne i istotne dla życia dźwięku. Stłumione dźwięki mogą być wskaźnikiem gorszej instrumentu.

7. Sprawdź szczegóły. Spójrz na purfling wokół krawędzi. Jest to wzór ozdobny, że boki gitary przechodzi wokół całego ciała, gdzie pudła lub obszar odpowiada. Jest wyraźnie opisany w? W przypadku tej odmiany i niespójności, że jest to dobry znak, że gitara jest gorszej jakości.

8. Nie wahaj się przyjrzyj w otwór dźwięku gitary. Zobaczysz tam drewniane rozpórki. Czy właśnie, precyzyjne i dobrze przygotowany z? Jeśli spojrzeć niechlujstwa globs suszonego kleju do tych zacisków może być gorszy wskaźnik wykonania.

9. Pamiętaj, że istnieją trzy różne obszary, które trzeba przy zakupie gitarze klasycznej: wygląd, dotyk i dźwięk. Jeśli będziecie zachowywać wszystkie te trzy rzeczy w umyśle i starannie rozważyć na gitarze w odniesieniu do tego będzie można, instrument, który wybrać całe życie przyniesie bezproblemową rozgrywkę.

gitara klasyczna jest zakup, który daje przyjemność na całe życie i należy rozważyć zakup ostrożnie. Nawet jeśli plan się nie grać na co dzień, trzeba mieć narzędzie, które jest dobrej jakości, więc kupić zachowuje swoją jakość dźwięku na całe życie. A na to nie trzeba by zaoszczędzić tysiące dolarów po prostu trzeba wiedzieć, jak rozpoznać dobrze wykonaną gitarę do wydania.

Źródło artykułu napisany przez Will Kalif

%d bloggers like this: