Rozwój muzyki klasycznej (II) …

classicalmusicheader-960x400

muzyka w XVIII wieku (1600-1825)

Były dwa razy w tym wieku. Pierwsza era nazywano baroku. To było około 1600 era do 1750 barokowy był początek nowoczesnej muzyki, bo wiedzą, rewolucyjną teorię i techniki uprawy.

Najważniejsze cechy tego okresu obejmowały połączenia wielu mniejszych i większych odcieniach dissonan, rozwój orkiestry i regularne struktury, ale monotonię. Obejmuje stosowanie skrzypce, klawesyn, organy i flet.

W czasach, ludzie też technika basso continuo, a mianowicie akompaniamentu bas, harmonia wiedział przyniósł. To było na powtarzaniu struktury muzyki.

kompozytorzy, którzy mieszkali w tym czasie był Jan Sebastian Bach, Georg Friedrich Händel, Antonio Vivaldi, Monteverdi i Henry Purcell.

Druga epoka zwana klasycyzmu. Sonaty i muzyka kameralna wzrosła z dynamicznych melodii. Wszystkie klasyczne zasady zostały zastosowane w sposób inteligentny przez kompozytorów.

Podstawowe cechy tego okresu był rozwój muzycznej harmonii, bardzo silny element dynamiki, że kolorowe składu i dynamiczna atmosfera, która została wyrażona przez tempa, melodii i harmonii. W tym czasie ludzie wiedzieli wzór “pytań i odpowiedzi”. Fortepian, z jego zdolnością do tworzenia dynamicznych, co było bardzo ważne narzędzie.

były popularne kompozytorów w tej epoce Wolfgang Amadeus Mozart, Haydn i Franz Joseph John Gay.

Okres przejściowy Ludwiga van Beethovena (1770-1827)

Tym razem przedstawia okres przejściowy muzyki klasycznej do muzyki romantycznej, który został zainicjowany przez Beethovena. On przyniósł dynamiczny element, za pomocą szerokich harmonie i emocjonalne techniki muzycznej Kulti.

Okres ten został nazwany jako przejście, ponieważ istnieją pewne zasady klasycznej epoki, które zostały ranne Beethovena. Na przykład: zastosowanie intra był zewnątrz klasycznej teorii kompozycji. Jednakże, nie był jednym charakterystycznym romantycznej muzyki. Poprzez jego dzieł Beethovena wpływ na przejście od klasycznej do muzyki romantycznej samym.

Źródło artykułu napisany przez Stewart B Johnston

%d bloggers like this: