„Życie jest muzyką” – José Carreras z Sinfoniettą Cracovią

„Życie jest muzyką” – José Carreras z Sinfoniettą Cracovią


20 grudnia na nadzwyczajnym koncercie w krakowskiej Tauron Arenie wystąpi jeden z legendarnych Trzech Tenorów – Maestro José Carreras. W programie „A life in music” artysta zaprezentuje utwory, które towarzyszyły mu przez lata kariery poruszając serca milionów słuchaczy na całym świecie, oraz świąteczne evergreeny.Do wspólnego występu José Carreras zaprosił Orkiestrę Sinfonietta Cracovia wyrażając uznanie dla rangi oraz ciągle rosnącego poziomu artystycznego zespołu.

 

Rok 1990, przeddzień finału mistrzostw świata w piłce nożnej. Zjawiskowa sceneria Term Karakalli, ponad 6000 widzów, 800 mln telewidzów. Za pulpitem dyrygenckim Zubin Mehta, na scenie połączone rzymskie orkiestry, a w samym jej centrum oni – Trzej Tenorzy: Luciano Pavarotti, Placido Domingo i sprawca całego zamieszania – José Carreras. To właśnie on był pomysłodawcą tego przedsięwzięcia, które okazało się jednym z najgłośniejszych wydarzeń w całej historii muzyki. Koncert przyniósł śpiewakom status prawdziwych, międzynarodowych supergwiazd i powszechną rozpoznawalność, również w kręgach niezwiązanych z kulturą i sztuką. Debiutanckie nagranie tria okazało się najlepiej sprzedającym się albumem klasycznym wszechczasów. Gigantyczny sukces pierwszego koncertu zaowocował angażami podczas kolejnych piłkarskich mistrzostw, a następnie światowym tournée, na które złożyły się w sumie 33 koncerty, które bezpośrednio i poprzez transmisje zgromadziły ponad dwa miliardy (!) widzów na całym świecie. Artyści przeszli do legendy. Smak tej właśnie legendy będzie można poczuć na przedświątecznym, nadzwyczajnym koncercie MaestroJosé Carrerasa w krakowskiej Tauron Arenie.
„A life in music” to forma muzycznej retrospekcji, zbierającej utwory, które towarzyszyły genialnemu śpiewakowi w jego artystycznej drodze. W pierwszej części najbardziej niezapomniane arie z oper Verdiego, Pucciniego czy Straussa. W drugiej – prawdziwa magia Świąt w uwielbianych utworach bożonarodzeniowych. Obok José Carrerasa w tym wyjątkowym koncercie udział wezmą znakomita meksykańska sopranistka Rebeca Olvera oraz orkiestra Sinfonietta Cracovia i chór Camerata Silesia pod dyrekcją Davida Gimeneza. Gośćmi specjalnymi koncertu będą Justyna Steczkowska i Dorota Osińska. Warto wspomnieć, że po Gáborze Boldoczkim i Rafaelu Payare, Maestro Carreras to kolejna światowa megagwiazda, która pojawia się w Krakowie na jednej scenie z Sinfoniettą Cracovią. Orkiestra nie zamierza spocząć na laurach i jeszcze w grudniu wyjeżdża na tournée do Chin. Niemożliwe? Nie istnieje! Co Sinfonietta zafunduje słuchaczom w przyszłym roku? Z niecierpliwością czekamy na wieści, a tymczasem – jedziemy do Krakowa!
red., mat. pras.Źródło: Prosto o Muzyce


Dodaj komentarz