Muzykę piszą młodzi
9 marca 2017
Odsłonięcie tablicy Władysława Bartoszewskiego na budynku ZAiKSu
29 marca 2017

Najbardziej dęta płyta na rynku


Przychodzą mi do głowy różne dziwne tytuły, słowo „dęty” uruchamia wyobraźnię… Dajmy jednak spokój nagłówkom i przejdźmy do sedna. 
Sekcja blachy jednej z najlepszych polskich orkiestr (Sinfonia Varsovia) wybija się na niepodległość. Spontaniczny (choć rzetelnie przygotowany) projekt* i jego serdeczne przyjęcie przez słuchających ośmieliło artystów. Do tej pory siedzieli w ostatnich rzędach, za sekcją instrumentów smyczkowych i dętych drewnianych. Teraz są na pierwszej linii frontu, samodzielni i z repertuarem, który ma szanse stać się przebojowym.

Sinfonia Varsovia właśnie wydaje, w współpracy z Warner Music Poland, pierwszą płytę swojego zespołu blaszanego Sinfonia Varsovia Brass. Pełen energii i mocy album z jedenastoma utworami trafi na półki sklepów muzycznych 24 marca 2017 roku.

Sinfonia Varsovia Brass to trzynastoosobowy brass ensamble z symfonicznym rodowodem, którego *pierwszy występ na Placu Defilad podczas festiwalu Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu spotkał się z ogromnym entuzjazmem publiczności. Kilka miesięcy poźniej zespół nagrał energetyczną płytę będącą kompilacją klasyki, jazzu i muzyki latynoamerykańskiej. To również utwory nawiązujące do korzeni najlepszych amerykańskich big bandów, ale przede wszystkim znane publiczności z ekranów kin, np. ze ścieżki dźwiękowej do filmów „Rocky czy „The Children of Sanchez”.

To chyba pierwsza taka płyta na naszym fonograficznym rynku. Legendarna sekcja dęta Sinfonii Varsovii z bogatymi perkusjonaliami oferuje nam rewelacyjną płytę z muzyką inspirowaną kinem – pisze dziennikarz Paweł Sztompke. – Zapomniana tradycja big bandów jazzowych, orkiestr wojskowych w powiązaniu ze świetnie zestrojoną klasyczną sekcją blachy – wszystko to tworzy świat brzmień nieznanych do tej pory na naszej profesjonalnej muzycznej scenie.

{KAW na podst. mat. pras.}Źródło: Prosto o Muzyce

Dodaj komentarz