Sekcja dęta niepodległa | ProstoomuzyceMam przed sobą płytę i przychodzą mi do głowy różne dziwne tytuły dla tej zapowiedzi, słowo „dęty” niebezpiecznie uruchamia wyobraźnię… Dajmy jednak spokój nagłówkom i przejdźmy do sedna. 
Sekcja blachy jednej z najlepszych polskich orkiestr (Sinfonia Varsovia) wybija się na niepodległość. Spontaniczny (choć rzetelnie przygotowany) projekt* i jego serdeczne przyjęcie przez słuchających ośmieliło artystów. Do tej pory siedzieli w ostatnich rzędach, za sekcją instrumentów smyczkowych i dętych drewnianych. Teraz są na pierwszej linii frontu, samodzielni i z repertuarem, który ma szanse stać się przebojowym.

Sinfonia Varsovia właśnie wydaje, w współpracy z Warner Music Poland, pierwszą płytę swojego zespołu blaszanego Sinfonia Varsovia Brass. Pełen energii i mocy album z jedenastoma utworami trafi na półki sklepów muzycznych 24 marca 2017 roku.

Sinfonia Varsovia Brass to trzynastoosobowy brass ensamble z symfonicznym rodowodem, którego *pierwszy występ na Placu Defilad podczas festiwalu Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu spotkał się z ogromnym entuzjazmem publiczności. Kilka miesięcy poźniej zespół nagrał energetyczną płytę będącą kompilacją klasyki, jazzu i muzyki latynoamerykańskiej. To również utwory nawiązujące do korzeni najlepszych amerykańskich big bandów, ale przede wszystkim znane publiczności z ekranów kin, np. ze ścieżki dźwiękowej do filmów „Rocky czy „The Children of Sanchez”.

To chyba pierwsza taka płyta na naszym fonograficznym rynku. Legendarna sekcja dęta Sinfonii Varsovii z bogatymi perkusjonaliami oferuje nam rewelacyjną płytę z muzyką inspirowaną kinem – pisze dziennikarz Paweł Sztompke. – Zapomniana tradycja big bandów jazzowych, orkiestr wojskowych w powiązaniu ze świetnie zestrojoną klasyczną sekcją blachy – wszystko to tworzy świat brzmień nieznanych do tej pory na naszej profesjonalnej muzycznej scenie.

{KAW na podst. mat. pras.}Źródło: Prosto o Muzyce


Dodaj komentarz