Muzyka jest dla dzieci | Prostoomuzyce 

Jest Dzień Dziecka. Muzycy przygotowywali się do tego święta od dłuższego czasu.

I tak: 

Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus, pod batutą Agnieszki Duczmal, opowie o dziewczynce z zapałkami. Skrzypce: Jarosław Żołnierczyk, klawesyn: Dorota Frąckowiak-Kapała. POZNAŃ, AULA Uniwersytetu im. A. Mickiewicza.

Sinfonia Varsovia zaprasza do siebie na Grochowską w Warszawie w niedzielę 4 czerwca. Będzie konkurs „Wesoły Mikrofon dla Przedszkolaka”, Warsztaty Akcji Labirynt – między innymi Historie zaklęte w geście  i warsztaty rytmiczne Bum Bum Fola oraz Taniec kolorów. Do tego interaktywna bajka muzyczna i koncert „Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci”, które zaśpiewa Dorota Miśkiewicz w towarzystwie Kwadrofoniku – dwóch fortepianów i dwóch perkusji. 

Narodowy Instytut Audiowizualny świętować będzie od 1 do 4 czerwca. Eksperymenty filmowe, pokazy wieczorynek, spektakle z muzyką na żywo, bajki edukacyjne. Będzie się działo na Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie!

NOSPR w Katowicach zaprasza w sobotę 3 czerwca na Bajki muzyczne. W programie m.in. Ornitologia na sopran i orkiestrę kameralną z muzyką Jarosława Siwińskiego i słowami Małgorzaty Kołcz, Hydrologia – muzyczna bajka o wodzie Adriana Robaka ze słowami Mai Baczyńskiej oraz Owadologia czyli świat widziany oczami komarzycy autorstwa Anny Marii Huszczy. Będę też Pieśni dziecięce Joanny Szymali napisane do słów MArii Konopnickiej. 

W Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu 4 czerwca będzie można zobaczyć operę dla dzieci – Brzydkie kaczątko – na podstawie bajki H. Ch. Andersena. Muzykę napisał Michał Ziółkowski, a libretto – Justyna Skoczek. Narratorem będzie Grażyna Wolszczak.

Filharmonia Świętokrzyska w Kielcach 4 czerwca zaprasza na Podwórko z mazurkami. Gospodarzami będą Kaja i Janusz Prusinowscy, Piotr Piszczatowski i Michał Żak.

W Teatrze Wielkim w Poznaniu dokładnie 1 czerwca będzie można obejrzeć balet „Kopciuszek” z muzyką Sergieja Prokofiewa. Libretto na podstawie bajki Charlesa Perraulta napisał Mikołaj Wołkow. Nad muzyczną interpretacją czuwał Sebastian Perłowski, a choreografię przygotował Paul Chalmer. 

Filharmonia Narodowa zaplanowała koncert „Z piosenką pod rękę”. Dzieci będą uczestniczyć w muzycznej podróży od gór po głębiny mórz, przez dalekie kraje. Pretekstem do wycieczki będą piosenki z filmów Disneya lub Akademii Pana Kleksa. A co jeszcze? Zobaczyć trzeba!

Opera Nova zaprasza dzieci do siebie trzy razy – 2, 3 i 4 czerwca na przygody „Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków”. To wersja baletowa z muzyką Bogdana Pawłowskiego. Inscenizacja i choreografia jest dziełem Henryka Konwińskiego.

Na Zamku w Szczecinie odbędzie się „opera chodzona”. 1, 2 i 3 czerwca. W ten sposób najmłodsi melomani poznają nie tylko piękną muzykę, ale i wnętrzna odremontowanego budynku Opery. „Historia najmniej prawdopodobna” według baśni H. Ch. Andersena będzie pretekstem do tej nietypowej wędrówki. A bohaterem opery będzie czas (na zdj.).

To oczywiście tylko nieliczne z wielu atrakcji z okazji Dnia Dziecka. Jeśli więc wiesz o wydarzeniu zaplanowanym z myślą o najmłodszych w dniu ich święta – daj znać w komentarzu!

{red}

 Źródło: Prosto o Muzyce


Dodaj komentarz