Perła baroku rozbrzmiewa muzyką wszystkich epok 

EDIT: Uwaga! Już w niedzielę FINAŁ!

Wiele się ostatnio mówi o tym, jaka muzyka powinna być wykonywana w kościołach. Głos zabrał sam papież. Na marginesie sporów, refleksji i narzekań, a w centrum kulturalnych wydarzeń jest wiele polskich świątyń, których gospodarze chętnie goszczą artystów muzyki nie tylko sakralnej.

Ot, chociażby w Kobyłce, niedaleko Warszawy, już od 10 lat Anna Szarek-Lisiewicz, wiolonczelistka, organizuje festiwal Perła Baroku. I nie o muzykę tu chodzi, a o kościół, piękny, zabytkowy, z dobrą akustyką, wspomaganą całkiem niezłym nagłośnieniem, ze sporym wnętrzem, które może pomieścić liczną publiczność. A melomani przyjeżdżają do Kobyłki tłumnie, zwabieni ciekawym repertuarem i artystami, których na co dzień raczej u siebie nie spotkają. Atrakcyjność festiwalu polega na różnorodności, o którą pieczołowicie dba Anna Szarek-Lisiewicz. W tym roku program wydarzenia mówi sam za siebie:

4 VI – Wspomnienie Wieniawskiego – na dwoje skrzypiec i fortepian, z Anną Maleszą, Celiną Kotz i Marcinem Sikorskim;

5 VI – Melodia słów – gdy słowami poety będzie mówić Robert Janowski a zagra mu Anna Szarek-Lisiewicz (ten koncert wyjątkowo w pobliskim hotelu Gregory)

6 VI – Gitarowa bossa nova – tego wieczoru swoją wspólną płytę w wersji live zaprezentują gitarzyści Krzysztof Pełech i Robert Horna;

8 VI – Ogród harmoniczny – trochę muzyki dawnej na violi da gamba w wykonaniu Alberto Rasi

11 VI – na finał Piosenki Enrico Caruso, które tenor Baltazar Zuniga zaśpiewa przy akompaniamencie Nazareno Ferrugio na fortepianie. 

Różnorodnie i międzynarodowo, przy życzliwym wsparciu mecenasów ze świata biznesu, pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy i arcybiskupa Henryka Hosera oraz burmistrza Kobyłki Roberta Roguskiego. Z niecierpliwością oczekujemy!

 Źródło: Prosto o Muzyce


Dodaj komentarz