Koncerty Sylwestrowe „Walc Embarras” w Operze KrakowskiejTradycyjnie, jak co roku, Opera Krakowska pożegna stary i przywita Nowy Rok.

30 i 31 grudnia 2018 oraz 1 stycznia 2019 odbędą się koncerty sylwestrowe pt. „Walc Embarras”. Każdy z nich wypełni polski repertuar w wykonaniu artystów krakowskiego teatru. Usłyszymy: Katarzynę Oleś-Blacha, Iwonę Sochę, Paulę Maciołek, Tomasza Kuka, Adama Szerszenia, Michała Kutnika oraz Jarosława Bieleckiego. Towarzyszyć im będą: Balet, Chór i Orkiestra Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka.

W repertuarze wieczoru znajdą się fragmenty z oper Stanisława Moniuszki – m.in. ze „Strasznego dworu” i z „Halki”. Usłyszymy też utwory Fryderyka Chopina i Henryka Wieniawskiego, ale również utwory z repertuaru Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Sylwester to czas radości i zabawy, nie zabraknie więc dobrze znanych i kochanych przez publiczność przebojów, które będzie można zanucić wraz z artystami. Usłyszymy piosenki z repertuaru Maryli Rodowicz, takie jak: „Niech żyje bal” czy „Kolorowe jarmarki”. W programie także: „Z Tobą chcę oglądać świat” z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, „Już taki jestem zimny drań” Henryka Warsa czy „Prześliczna wiolonczelistka” Andrzeja Zielińskiego.

W przerwie Opera Krakowska zaprasza Widzów na lampkę wina i poczęstunek.

Koncerty sylwestrowe odbędą się: 30 grudnia (godz. 18.30), 31 grudnia 2018 (godz. 18.00 i 21.30) oraz 1 stycznia 2019 (godz. 18.30). Bilety w cenie 50-260 zł do nabycia w Kasie Opery oraz online na stronie internetowej teatru (www.opera.krakow.pl).

{info. pras}Źródło: Prosto o Muzyce


Dodaj komentarz