Chiński balet na deskach Opery Śląskiej
12 stycznia 2019
Płyta, jakiej dawno nie było
26 stycznia 2019

Opera Krakowska przyznała nagrody VOX OPERA 2018!


Już po raz piętnasty Opera Krakowska przyznała nagrody VOX OPERA, których laureatami są osoby, firmy i instytucje w szczególny sposób zasłużone dla teatru przy ul. Lubicz 48. Podczas wieczoru „Viva Opera…!” – dorocznego spotkania Darczyńców, Sponsorów i Partnerów, a które w tym roku odbyło się 17 stycznia, te prestiżowe wyróżnienia otrzymali: Kopalnia Soli „Wieliczka” za „współpracę przy realizacji spektakli i projektów Opery Krakowskiej” oraz Tauron Dystrybucja S.A. za „życzliwość oraz wspieranie spektakli i projektów Opery Krakowskiej”.

„Operę Krakowską i Kopalnię Soli «Wieliczka» łączy przede wszystkim muzyka, co prawda u nas w podziemiach nie mamy kurtyny, loży, nie mamy też tak pięknego gmachu, ale mamy sól – i w tej soli muzyka z Opery Krakowskiej brzmi pięknie i głęboko. To dla mnie zaszczyt odebrać dzisiaj to wyróżnienie. Jestem głęboko przekonany, że Opera Krakowska będzie dalej – u nas w podziemiach – dostarczać wiele emocji i piękna” – powiedział Damian Konieczny, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna Sp. z o.o.

W imieniu firmy Tauron Dystrybucja S.A. VOX Operę 2018 odebrała Ewa Groń, rzecznik prasowy, która dziękując za otrzymaną nagrodę i już kilkuletnią współpracę z teatrem, dodała: „My wprawdzie soli nie mamy, ale mamy za to energię i tą energią nieustannie dzielimy się z Państwem, zespołem Opery Krakowskiej i wszystkimi mieszkańcami. Cieszymy się, że możemy wspierać wydarzenia Opery Krakowskiej”.

A tych wydarzeń tylko w minionym roku odbyło się 187, na które złożyły się m.in. spektakle, koncerty i spotkania edukacyjne. Operę odwiedziło blisko 86 000 widzów, a średnia frekwencja wyniosła 98,71%. Dyrektor Bogusław Nowak w rozmowie z Elżbietą Toszą, sekretarzem literackim Opery Krakowskiej, wspominając niedawno wydany okolicznościowy album „Opera 2008-2018”, obrazujący m.in. 52 premierowe spektakle ostatniej dekady, podkreślił jak ważna jest zespołowość Opery. Tworzą ją nie tylko artyści, ale też pracownicy zaplecza sceny.

Wieczór uświetnili swoim występem soliści – Monika Korybalska, Krzysztof Kozarek i Michał Kutnik, muzycy-instrumentaliści – Kristina Kutnik i Paweł Wójtowicz oraz dzieci, które swoim śpiewem zachwyciły publiczność – Gabriela i Piotr Kutnikowie. Usłyszeliśmy m.in. arię Carmen „Seguidilla” z opery G. Bizeta, „Una voce poco fa” z „Cyrulika sewilskiego” G. Rossiniego, „Śnić sen” z musicalu „Człowiek z La Manchy” M. Leigha, „Czardasz” V. Montiego czy pieśni neapolitańskie.

Na zakończenie spotkania dyrektor Bogusław Nowak podziękował wszystkim sponsorom, partnerom i patronom medialnym Opery Krakowskiej za współpracę w minionym roku. Słowa podziękowania skierował też do widzów, którzy – cytując Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego – „kiedyś chodzili na operę, a od dziesięciu lat chodzą do Opery”.

Fundatorami VOX OPERA 2018 byli Danuta Imielska i Janusz Kowalski, poczęstunek dla gości przygotowała firma ARS MODI, a poczęstunek winiarski – Wine-Service.

{info. pras}Źródło: Prosto o Muzyce

Dodaj komentarz