Walentynki w Operze Śląskiej | ProstoomuzyceWieczór walentynkowy powinien mieć wyjątkową oprawę, dlatego warto go spędzić w Operze Śląskiej w Bytomiu.

Nasza propozycja to „My Fair Lady”, musical z 1956 roku na podstawie sztuki George’a Bernarda Shawa „Pigmalion”. Akcja toczy się w XIX-wiecznym Londynie. Ekscentryczny językoznawca, prof. Higgins (Artur Święs), zakłada się z przyjacielem – pułkownikiem Pickeringiem, że przemieni uliczną kwiaciarkę w damę z wyższych sfer. Obiektem eksperymentu staje się nieokrzesana Eliza Doolittle (Anna Noworzyn-Sławińska). Wersja, którą zobaczymy, jest nieco bardziej współczesna, m.in. dzięki nowemu tłumaczeniu libretta i tekstów piosenek autorstwa Tomasza Domagały. Zabawna fabuła, wartka akcja, niezapomniane przeboje – to wszystko sprawia, że spektakl przypadnie do gustu zarówno doświadczonym melomanom, jak również tym, którzy są początkującymi widzami w teatrze muzycznym.

Musical „My Fair Lady” od wielu lat uznawany jest za największy światowy sukces w swoim gatunku, a piosenki takie jak „Tak chciałabym”, „Tę ulicę znam” czy „Jeden mały szczęścia łut”, na trwałe weszły na listę przebojów wszech czasów. Nakręcona w 1964 roku filmowa adaptacja musicalu z Audrey Hepburn i Rexem Harrisonem, zdobyła osiem Oscarów. Ta propozycja z pewnością wprawi w miły nastrój nie tylko zakochanych i sprawi, że wieczór pozostawi niezapomniane wrażenia.

Realizacja Opery Śląskiej wyróżnia się „śląskim” kolorytem, gdyż główna bohaterka posługuje się… regionalną gwarą. Ten pomysł zasugerował nieżyjący już Tadeusz Kijonka – śląski poeta i publicysta, kierownik literacki Opery. Musical na bytomskiej scenie zobaczymy 14 lutego o godz. 18.00

Podczas tego wieczoru widzów czekają także dodatkowe niespodzianki, wpisujące się w klimat Dnia Zakochanych.

My Fair Lady

Muzyka: Frederick Loewe
Libretto i teksty piosenek: Alan Jay Lerner
Adaptacja sztuki G. B. Shawa i filmu G. Pascala „Pigmalion” oryginalna reżyseria: Moss Hart
Przekład libretta i tekstów piosenek: Tomasz Domagała
Opracowanie tekstu: Robert Talarczyk

Złota Maska 2013 w kategorii rola wokalno-aktorska dla Anny Noworzyn-Sławińskiej za kreację roli Elizy Doolitle.

{info. pras}Źródło: Prosto o Muzyce


Dodaj komentarz