Filharmonia Łódzka udostępnia płyty onlineW ślad za płytą Filharmonii Łódzkiej nagrodzoną Fryderykiem w internecie zostało udostępnione kolejne znakomite nagranie z udziałem orkiestry FŁ: I Koncert fortepianowy Aleksandra Tansmana w wykonaniu Julii Kociuban.

Nagranie znajduje się na płycie „Bacewicz / Tansman. Piano concertos”, która została wyróżniona nominacją do Fryderyka 2020. Koncertu można wysłuchać w serwisie Soundcloud. Rejestracja koncertu jest fonograficzną premierą światową.

Aleksander Tansman (1897 -1986), kompozytor urodzony w Łodzi, za życia cieszył się o wiele większą sławą i uznaniem za granicą niż w kraju ojczystym. Dopiero ostatnie lata przyniosły dowartościowanie i popularyzację jego twórczości w Polsce. W tę tendencję wpisuje się płyta z udziałem łódzkich filharmoników.

Recenzję płyty na portalu Presto możecie przeczytać TUTAJ

Obecnie album „Bacewicz / Tansman. Piano conertos” w tradycyjnej postaci można kupić w sklepie internetowym wytwórni Dux – link poniżej.

https://soundcloud.com/filharmonia-lodzka?fbclid=IwAR04qjTcoaweA4t4n0baQZ1mQbiej5NGuQWeOEBuNa0wgvX_8HsfTWqxur4  

http://www.dux.pl/tansman-bacewicz-piano-concertos-kociuban-artur-rubinstein-philharmonic-orchestra.html   

***

Nie jest to jedyna aktywność Filharmonii Łódzkej w Internecie. W serwisie Spotify przygotowana została playlista z utworami, które miały zostać wykonane w Filharmonii podczas koncertów kwietniowych. Zachęcamy do wysłuchania w znakomitych wykonaniach m.in. „Stabat Mater” Josepha Haydna, „Eine kleine Nachtmusik” Wolfganga Amadeusa Mozarta i suity z baletu „Ognisty ptak” Igora Strawińskiego.

https://open.spotify.com/playlist/0C7lvXUANPFNkRFPjQUcXZ?si=5v2Ykzk0RTKAQNDs4rQn5A

{info. pras}

 

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas – zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą – wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: Źródło: Prosto o Muzyce


Dodaj komentarz