Fotografowanie teatru [online masterclass z Krzysztofem Bielińskim]


 W maju w programie Instytutu Teatralnego pojawią się pierwsze z naszego nowego cyklu mistrzowskie warsztaty fotografii teatralnej, które poprowadzi Krzysztof Bieliński – fotograf i juror V edycji Konkursu Fotografii Teatralnej. Bezpłatne warsztaty, w formie cotygodniowych zajęć online, potrwają 10 tygodni. Między zajęciami uczestnicy pracować będą bez konieczności wychodzenia z domów. Zgłoszenia mozna przesyłać do do 24 kwietnia.

ZGŁASZAM SIĘ – ALE JAK?

Zgłoszenia (i ewentualne pytania) należy przesyłać na adres jbiernacka@instytut-teatralny. pl. Co powinny zawierać? Maksymalnie siedem różnorodnych zdjęć w dowolnej estetyce, pokazujących Wasze zainteresowania fotograficzne oraz odsłaniających choć trochę Wasz warsztat. To najważniejszy punkt, bo o przyjęciu do jednej z czterech pięcioosobowych grup będzie decydowało portfolio kandydata bądź kandydatki – pomysłowość, wyrazistość języka fotograficznego, aspekty warsztatowe.

Fotografie powinny być w plikach jpg o natywnej rozdzielczości (mogą być skompresowane) z zawartymi danymi exif (możecie zostać poproszeni o przesłanie plików RAW). Możecie też napisać kilka słów o sobie, o tym dlaczego chcecie wziąć udział w warsztatach. Organizatrorzy skontaktują się ze wszystkimi osobami, które nadeślą zgłoszenia, ale na warsztaty zostanie przyjęte maksymalnie 20 osób (być może powstanie też „lista rezerwowa”).

MASTER-CLASS, CZYLI CO?

Sprowokowani niecodzienną sytuacją, w jakiej się znaleźliśmy, nawiązując do warsztatów, które z wielkim sukcesem odbyły się w trakcie poprzednich edycjach Konkursu Fotografii Teatralnej, postanowiliśmy stworzyć „miejsce”’ dla tych, którzy mają doświadczenie w fotografowaniu, być może interesują się teatrem, ale nie mieli jeszcze wielu możliwości dokumentowania spektaklu – wyjaśniają organizatorzy. –  Zajęcia adresujemy także do tych, którzy chcieliby po prostu poszerzyć swoją wiedzę, popracować nad warsztatem i spotkać się zawodowo z kimś, kto wypracował autorski sposób i wyrazisty język dokumentowania życia teatralnego. Na razie online, ale mamy nadzieję, że kolejne odsłony MasterClass z wybitnymi fotografami odbywać się będą już twarzą w twarz, zdjęciem w zdjęcie.

A jak będziemy pracować teraz? Uczestnicy i uczestniczki zostaną podzieleni na grupy o zróżnicowanym poziomie doświadczenia. Zajęcia będą odbywały się w formie konwersatorium, interaktywnych wykładów oraz ćwiczeń online przy użyciu komunikatora ZOOM. Co ważne, zostały zaplanowane tak, abyście nie musieli wychodzić z domów – wszystkie ćwiczenia, omawiane później podczas spotkań online, będziecie mogli wykonać w Waszych czterech ścianach (prowadzący pozostaje cały czas do Waszej dyspozycji mailowej).

KIEDY I JAK DŁUGO?

Uczestnicy wrasztatów będą spotykać się na ZOOMie raz w tygodniu przez 10 kolejnych tygodni, a każde zajęcia potrwają 1,5 godziny. Konkretny dzień i godzina zostaną wybrane później – z uwzględnienim planów i możliwości uczestników. Warsztaty rozpoczną się po długim weekendzie majowym.

Udział w zajęciach będzie wiązał się z koniecznością wykonywania ćwiczeń pomiędzy spotkaniami. Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale decyzja o rozpoczęciu wspólnej pracy powinna być dokładnie przemyślana, organiztorzy chcą być pewni, że nie zabraknie Wam później na nią czasu, ani nie zmienicie zdania.

Więcej informacji TUTAJ

{info. pras}

Źródło: Prosto o Muzyce


Dodaj komentarz