Październik pod znakiem jazzu | Prostoomuzyce


Poznaliśmy już nową datę koncertu otwarcia, największej produkcji tegorocznej edycji Jazzu nad Odrą. Teraz organizatorzy ogłaszają pełny program festiwalowych występów, które zobaczymy w październiku.

Wrocławski Jazz nad Odrą zwykle odbywa się w kwietniu. W tym roku pandemia koronawirusa zmieniła plany organizatorów, ale program wydarzenia udało się uratować niemal w całości. – Zmiany rozpoczęliśmy od przeniesienia koncertu inaugurującego festiwal, na którym Możdżer Danielsson Fresco & Holland Baroque oraz Kasia Pietrzko Trio zaprezentują premierowy materiał ze swoich nowych wydawnictw. Nowa data wymusiła na nas zmianę miejsca, co umożliwiło nam uruchomienie dodatkowej puli biletów na ten – dawno wyprzedany – koncert. Pozostali artyści również niezwłocznie potwierdzili chęć występu w nowych terminach i tak udało nam się zaplanować festiwal na nowo, zachowując przy tym prawie cały dotychczasowy line-up – mówi Krzysztof Maj, dyrektor generalny Strefy Kultury Wrocław.

Ostatecznie, 56. edycja festiwalu Jazz na Odrą potrwa pięć dni – od 6 do 10 października – i nadal będzie świetną okazją do obejrzenia występów plejady gwiazd polskiego i światowego jazzu. Wśród nich pojawi się Valeriy Stepanov, kreatywny pianista i jeden z najlepszych rosyjskich instrumentalistów. Swój koncert zagra zjawiskowa China Moses, wokalistka muzyki soul i jazz (a prywatnie córka Dee Dee Bridgewater, niekwestionowanej ikony muzyki jazzowej). Na scenę Impartu powróci także wrocławski zespół EABS, tym razem z – inspirowaną mitologią słowiańską i demonologią polską – płytą „Slavic Spirits” oraz zestawem wyjątkowych gości. A wybitny trębacz Piotr Wojtasik zaprezentuje swój najnowszy projekt „VOICES”, do którego zaprosił wrocławski Chór Synagogi pod Białym Bocianem.

Zupełnie nowym składem, który dołączył do programu jesiennej edycji, jest duet John Scofield i Dave Holland. Światowej sławy gitarzysta i kontrabasista zagrają we Wrocławiu oryginalne kompozycje ze swoich bogatych repertuarów oraz selekcję standardów jazzowych.

Organizatorzy nie zapomnieli też o młodych muzykach, którzy co roku konkurują o tytuł „Indywidualności Jazzowej”. Jeden z najstarszych konkursów jazzowych także odbędzie się w październiku – nabór przedłużono o miesiąc, więc zgłoszenia przyjmowane są do 20 kwietnia.

UWAGA! Zakupione bilety zachowują ważność.

Natomiast wszystkie wytyczne związane ze zmianami w porządku koncertów oraz informacje dotyczące dotychczas zakupionych biletów i karnetów znajdują się na stronie www.jazznadodra.pl

Program 56. edycji festiwalu Jazz nad Odrą

6 października (wtorek)

Hala Stulecia, godz. 19:00
56. Jazz nad Odrą: koncert otwarcia
I set: Kasia Pietrzko Trio
II set: Możdżer Danielsson Fresco & Holland Baroque

7 października (środa)

Impart, sala teatralna, godz. 19:00
I set: Valeriy Stepanov Band
II set: Walk Away

Impart, sala kameralna, godz. 22:30
Elec-Tri-City

Impart, klub festiwalowy, godz. 23:00
Jam session

8 października (czwartek)

Impart, sala teatralna, godz. 19:00
I set: Piotr Wojtasik: „VOICES”
II set: China Moses

Impart, sala kameralna, godz. 22:30
Kuba Banaszek Quartet

Impart, klub festiwalowy, godz. 23:00
Jam session

9 października (piątek)

Impart, sala kameralna, godz. 14:00
Konkurs na Indywidualność Jazzową – I dzień przesłuchań

Impart, sala teatralna, godz. 19:00
I set: Peter Erskine – Alan Pasqua – Darek Oleszkiewicz
II set: John Scofield/Dave Holland Duo

Impart, sala kameralna, godz. 22:30
Mariusz Bogdanowicz Sextet

Impart, klub festiwalowy, godz. 23:00
Jam session

10 października (sobota)

Impart, sala kameralna, godz. 12:00
Konkurs na Indywidualność Jazzową 2020 – II dzień przesłuchań

Impart, sala teatralna, godz. 18:00
I set: Laureat Grand Prix konkursu na Indywidualność Jazzową 2020
II set: EABS Slavic Spirits & Goście

Impart, sala kameralna, godz. 22:30
Emil Miszk & The Sonic Syndicate: „ARTIFICIAL STUPIDITY”

Impart, klub festiwalowy, godz. 23:00
Jam session

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie.

{info. pras}

Źródło: Prosto o Muzyce


Dodaj komentarz