Tydzień orientalny online w Filharmonii Łódzkiej


fot. mat. pras.

W najbliższych dniach na profilu facebookowym Filharmonii Łódzkiej czeka nas Tydzień Orientalny.

Będziemy mogli obejrzeć filmy przygotowane przez Annę Krysztofiak, muzyka i historyka sztuki, znawczynię dawnych instrumentów europejskich oraz dawnych i etnicznych instrumentów Chin i Japonii. Artystka jest też śpiewaczką chóru Filharmonii Łódzkiej. Przedstawi swoje bogate instrumentarium, zgromadzone podczas licznych podróży, i podzieli się swoją niezwykłą fascynacją. Jak zapowiada: „Instrumentów Osobliwych Wyspy Szczęśliwe leżą na mapie bliżej niż myślisz. Obejrzyj, zrelaksuj się i uśmiechnij się, ale tak delikatnie. Uwierz, że marzenia się spełniają”.

A na portalu pełnym dźwięków Soundcloud znajdą się utwory z albumu „One to One – Monochromatic Duo”, nagranego z udziałem artystów związanych z Filharmonią Łódzką i występujących na jej scenie, m.in. trębacza Sławomira Cichora, organistów Łukasza Mosura i Krzysztofa Grzeszczaka. Utwory umieszczone na ścieżkach nr 10 i 12 zostały nagrane w Filharmonii Łódzkiej. Album znalazł się wśród zdobywców srebrnego medalu w kategorii Outstanding Achievement w zestawieniu Global Music Awards 2020 w Kalifornii. Album stanowi premierę fonograficzną organów symfonicznych Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina.

Oprócz tych materiałów czeka nas też niespodzianka: rodzaj „making of” – kulisy powstawania filmów Filharmonii Łódzkiej (oczywiście z przymrużeniem oka).

Tydzień orientalny: https://www.facebook.com/events/590767401538926/

Soundcloud: https://soundcloud.com/filharmonia-lodzka

{info. pras}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas – zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą – wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Źródło: Prosto o Muzyce


Dodaj komentarz