Widowisko „Postacie” z muzyką Przemysława Gintrowskiego – premiera online

Widowisko „Postacie” z muzyką Przemysława Gintrowskiego – premiera online

Postacie” to multimedialne widowisko muzyczne stworzone na podstawie twórczości Przemysława Gintrowskiego, kompozytora i pieśniarza, barda „Solidarności”, wykładowcy Warszawskiej Szkoły Filmowej. Spektakl będzie miał swoją premierę online 28 kwietnia o 20:00 na kanale YouTube Warszawskiej Szkoły Filmowej.

„Postacie” to pierwsza (i do tej pory jedyna) taka interpretacja twórczości Przemysława Gintrowskiego. Spektakl łączy w sobie różne dziedziny sztuki – nowatorskie wizualizacje multimedialne, rozbudowaną choreografię, aranżację świetlną, kultową muzykę oraz porywający śpiew młodych artystów, absolwentów aktorstwa Warszawskiej Szkoły Filmowej. To niezwykle przewrotna mieszanka, która gwarantuje widzowi rozmaitość wrażeń.

Muzyka Przemysława Gintrowskiego, w której wykorzystywał teksty wybitnych polskich poetów jest ponadczasowa, zaś wartości, które w niej przekazywał są uniwersalne i wciąż aktualne. W tym trudnym nie tylko dla artystów czasie, Warszawska Szkoła Filmowa udostępnia spektakl w całości online, by moc muzyki Gintrowskiego jeszcze raz podnosiła publiczność na duchu, napełniając optymizmem, nadzieją i siłą.

W spektaklu gościnnie występuje córka artysty Julia Gintrowska, która jest studentką wydziału Realizacji Dźwięku Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Spektakl swoją sceniczną premierę miał w lutym zeszłego roku. Został zauważony i doceniony na wielu krajowych imprezach teatralnych m.in. na Ogólnopolskim Przeglądzie Dyplomów i Egzaminów Muzycznych Wyższych Szkół Artystycznych PRZYGRYWKA w Toruniu gdzie zdobył główną nagrodę.

Spektakl będzie miał swoją PREMIERĘ ONLINE 28 kwietnia o 20:00 na kanale YouTube Warszawskiej Szkoły Filmowej: https://www.youtube.com/user/paisa

{info. pras}
 

Źródło: Prosto o Muzyce


Dodaj komentarz