Zaraź się kulturą! [charytatywna akcja NCK w Gdańsku „Kulturalna Zaraza”]


Kwarantanna wszystkim nam daje się we znaki, ale może być ona produktywnym czasem, zarówno dla artystów jak i publiczności.

Nadbałtyckie Centrum Kultury przygotowało serię koncertów w ramach Akcji „Kulturalna Zaraza”. Niedzielne wieczory, trzy występy, utalentowani twórcy i melodie, które sprawią, że w tym trudnym czasie powróci do nas pozytywna energia.

Organizatorzy zapraszają do słuchania i oglądania koncertów online z domu, studia czy ogrodu. Specjalne sety zagrają artyści nie tylko z Trójmiasta. Jazz, folk, elektronika, muzyka improwizowana – poczujemy się jak na wyjątkowym domowym festiwalu.

Kulturalna Zaraza to nie tylko doskonała muzyczna rozrywka. Akcja ma również edukować i wskazywać jak ważna jest pomoc w sytuacji, przed którą postawił nas COVID-19. Co tydzień, podczas koncertów, promowna będzie istniejąca zbiórka, wspierającą jeden z wybranych sektorów – kulturalny, społeczny, ochrony zdrowia i przyrody. Dzięki temu zarówno twórcy jak i odbiorcy będą mieli realny wpływ na przeciwdziałanie nie tylko skutkom koronawirusa, ale i innych nieprzewidzianych wydarzeń.

W tę niedzielę wraz z Wowakin Trio, Immortal Onion i MajLo wspieramy Biebrzański Park Narodowy. W ostatnich dniach krajem wstrząsnęła wiadomość o zniszczeniach jakich ogień dokonuje na tym unikatowym terenie. To zagrożenie nie tylko dla ludzi i zwierząt, ale również całego środowiska. Każdy datek jest na wagę złota – pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie dla strażaków, sprzęt ratujący życie zwierząt i ochronę dzikiej przyrody

Start już dzisiaj, 26 kwietnia o godzinie 19:00!

Koncerty będą dostępne na kanale youtube Nadbałtyckiego Centrum Kultury (www.youtube.com/user/NCKGdansk)

26 kwietnia
19.00 Wowakin Trio
19.30 Immortal Onion
20.00 MaJLo

Wowakin Trio
Ludowe brzmienia w nowoczesnej aranżacji i mnóstwo energii. Zróbcie sobie miejsce, bo nogi same rwą się do tańca!
www.facebook.com/triowowakin/

Immortal Onion
Młodzi, zdolni, grają jazz i są z Trójmiasta! Czego chcieć więcej…
www.facebook.com/ImmortalOnion/

MaJLo
Kameralny koncert w sam raz na ukojenie skołatanych nerwów i wycieszenie przed nadchodzącym tygodniem.
www.facebook.com/MaJLomusic/

Następnie koncerty w kolejne niedziele, 3 i 10 maja 2020.

Organizator: Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku

www.nck.org.pl

www.youtube.com/user/NCKGdansk

www.facebook.com/NadbaltyckieCentrumKultury/

{info. pras}

Źródło: Prosto o Muzyce


Dodaj komentarz