Bella ciao [Filharmonia Łódzka w czerwcowym nastroju]

Bella ciao [Filharmonia Łódzka w czerwcowym nastroju]

fot. arch. FŁ

Dla melomanów spragnionych koncertów wokalnych chórzyści Filharmonii Łódzkiej nagrali piosenkę „Bella ciao”. W projekcie pod kierunkiem Dawida Bera wzięło udział 49 osób i czteroosobowy zespół akompaniujący.

„Bella ciao” to pieśń włoskich partyzantów antyfaszystowskich. Jej nieprzeciętna melodyjność – melodię zapożyczono z pieśni ludowej śpiewanej przez najemnych robotników rolnych – sprawiła, że cieszy się do dziś dużą popularnością na całym świecie i można ją usłyszeć w różnych wersjach: solowych i chóralnych, wokalnych i instrumentalnych. Nagrania „Bella ciao” w wykonaniu Chóru FŁ już w tym tygodniu będzie można posłuchać na profilu FŁ na Facebooku. Poza tym usłyszymy „Black and White Rag” George’a Botsforda, popularyzatora stylu ragtime, w aranżacji Jan Jennings. Występują: Beata Tarnowicz – Kamińska, Roksana Puchniarz i Juliusz Wesołowski. W kolejnym odcinku cyklu „Kolory Polski. Impresje” Maria Katarzyna Filipiak wykonuje „Łabędzia” Camielle’a Saint- Saënsa na terenie Klasztoru salezjanów w Lutomiersku.

Na portalu Spotify czeka zaś na nas playlista z utworami muzycznymi na czerwiec, opracowana na podstawie repertuaru z tego miesiąca, który miał zostać wykonany w Filharmonii Łódzkiej.

Więcej informacji TUTAJ

{info. pras}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas – zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą – wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Źródło: Prosto o Muzyce


Dodaj komentarz