„OTWIERAMY głowy” [Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie wznawia spektakle z publicznością]


Po tygodniach izolacji, po dziesiątkach spotkań online i obcowania ze sztuką tylko poprzez ekran monitora, po zamknięciu fizycznym i psychicznym otwiera się Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

19 czerwca o godzinie 20:30 na placu św. Ducha 1 odbędzie się koncert plenerowy pt. „OTWIERAMY głowy”. Będą to piosenki z teatralnych spektakli zaprezentowane tylko ten jeden raz. Przed Teatrem. Zespół artystyczny na balkonie, publiczność na placu Świętego Ducha. W reżimie sanitarnym, ale znowu razem, znowu na żywo.

– Czekaliśmy na ten moment długo. Mamy nadzieję, że Wy również. Dlatego spotkajmy się. W bezpieczny sposób przenieśmy się do muzycznych światów z naszych przedstawień. Otwórzmy głowy. Na nowe. – mówią artyści Teatru im. J. Słowackiego.

Jak uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu? Sto pierwszych osób, które kupi bilety na czerwcowe i lipcowe spektakle otrzyma darmowe wejściówki na koncert. Ponadto przygotowano dodatkową pulę biletów do zakupu. Bilety już dostępne są w sprzedaży online, a od poniedziałku, 8 czerwca będzie można kupić je osobiście w Biurze Obsługi Widza w godz. 10:00 – 14:00 w teatralnym budynku przy Placu Św. Ducha 1 (wyłączając 11 i 12 czerwca).

Koncert „OTWIERAMY głowy!” będzie zaprezentowany w ramach obchodów Dni Małopolski. Partner Teatru, krakowska firma Bielenda Kosmetyki Naturalne

przygotowała dla każdego widza koncertu antybakteryjny żel do higieny rąk.

Wracają także spektakle na żywo. W okresie letnim Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie będzie grał na wszystkich trzech scenach. Od 19 czerwca do końca lipca będzie można zobaczyć spektakle: „Chory z urojenia”– widzowie pierwszego spektaklu (20 czerwca) otrzymają kolekcjonerski bilet z autografem Andrzeja Grabowskiego, grającego w tym spektaklu główną rolę, ponadto: „Born by Boney M.”, „Hamleta”, „Smoka!”, „Imię róży”, „Lalkę”, „Boga mordu”, „Turnus mija, a ja niczyja”, „Miłość”, „Wojnę polsko – ruską pod flagą biało-czerwoną”, „Bóg, ja i pieniądze”, „O kotach” oraz pokazy grupy IMPRO KRK.

Ten osobliwy sezon zamkną dwa przedpremierowe pokazy „Ameri cane” w reżyserii Mirka Kaczmarka, spektaklu, który będzie miał premierę wczesną jesienią.

Przed nami także kolejne spotkanie z cyklu Sztuka Myślenia pt. „Mitologia zarazy”, które odbędzie się 21 czerwca o 20:00. Gośćmi Piotra Augustyniaka i Bartosza Szydłowskiego będą Monika Sznajderman oraz prof. Tadeusz Sławek. Spotkanie będzie również transmitowane online.

W czasie wydarzeń w Teatrze będą przestrzegane wszystkie wytyczne Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotyczących zabezpieczeń sanitarnych.

Szczegółowe informacje na ten temat oraz bieżący repertuar znajdziecie na stronie www.teatrwkrakowie.pl.

{info. pras}

Źródło: Prosto o Muzyce


Dodaj komentarz