PIŁA FESTIWAL & ACADEMY już w sierpniu!

PIŁA FESTIWAL & ACADEMY już w sierpniu!

PIŁA FESTIVAL & ACADEMY rozpocznie się 15 sierpnia 2020r. To wydarzenie zapisało się już jako bardzo ważne w Polsce i Europie. 

– Chcemy zmieniać się, urzekać i zaskakiwać. Cały czas nieustannie pracujemy nad tym, aby uczestnictwo w PIŁA FESTIVAL & ACADEMY miało dla wszystkich studentów, artystów i melomanów wymiar prestiżowy. Wyjątkowi artyści i profesorowie polscy i zagraniczni  młodego pokolenia stanowią o niepowtarzalności tego typu wydarzenia w Polsce – mówią organizatorzy wydarzenia.

To, z pewnością w tym szczególnym czasie jedno z nielicznych, wydarzenie muzyczne w Polsce odbędzie się LIVE!
Dyrektorem artystycznym jest wybitny polski wiolonczelista, solista, kameralista, laureat prestiżowych nagród muzycznych, oraz profesor Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie i Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku M A R C I N   Z D U N I K.

FESTIVAL, to dwa koncerty klasyczne. W Miejskiej Sali Koncertowej zagrają wiolonczelista Marcin Zdunik, skrzypek Janusz Wawrowski, altowiolistka Katarzyna Budnik, pianiści Szymon Nehring i Grzegorz Skrobiński, zaś we współpracy z Muzeum Stanisława Staszica zapraszamy na koncert jazzowy. W ogrodzie przy Muzeum  wystąpią pianista Paweł Tomaszewski i wokalista Wojciech Myrczek.

Przygotowano również propozycję dla najmłodszych melomanów w towarzystwie ich rodziców, koncert studentów Akademii poświęcony maluchom – FILHARMONIA MALUSZKA.

Galeria Rezerwat Sztuki przygotowuje dźwiękoGRANIEbranie. Działanie w Strefie ART odwoływać się będzie do uchwycenia muzyki w przestrzeń malarską. Uczestnicy poszukiwać będą form, uzupełniających wizualnie ulotność dźwięków.

Każdego dnia, zaczynając od 17 sierpnia koncertować będą w Miejskiej Sali Koncertowej studenci Akademii.

***

W tym roku do udziału w ACADEMY prof. Marcin Zdunik zaprosił studentów skrzypiec, altówki i wiolonczeli.

Master Classes poprowadzą gwiazdy muzyki klasycznej:

Marcin Zdunik / wiolonczela – Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Uniwersytet Fryderyka Chopina w Warszawie
Janusz Wawrowski / skrzypce – Uniwersytet Fryderyka Chopina w Warszawie
Alexander Sitkovetsky / skrzypce Online – Royal Academy of Music London
Katarzyna Budnik / altówka – Uniwersytet Fryderyka Chopina w Warszawie
Danjulo Ishizaka / wiolonczelista Online – Basel Music Academy i Berlin University of the Arts

Wszystkim studentom podczas konsultacji i koncertów towarzyszyć będą jedni z najlepszych polskich pianistów kameralistów Grzegorz Skrobiński i Piotr Kopczyński / Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, Michał Francuz / Akademia Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

Konsultacje z improwizacji jazzowej poprowadzą gwiazdy polskiej sceny jazzowej Paweł Tomaszewski i Wojciech Myrczek.

PIŁA FESTIVAL & ACADEMY zamknie Uroczysta Gala Wręczenia Grand Prix i Osobowości Muzycznych ACADEMY, wystąpią laureaci tegorocznej edycji.

PIŁA FESTIVAL & ACADEMY odbędzie się w Pile już po raz dwunasty i potrwacod 15 do 24 sierpnia 2020r.
Więcej informacji na stronie
www.pilafestival.com

{info.pras.}

Źródło: Prosto o Muzyce


Dodaj komentarz