Street Art w pięć minut z ARTE TV


fot. mat. pras.

Jeśli jesteś fanem sztuki ulicy. Jeśli fascynuje cię graffiti. Jeśli chciałbyś poczuć się podróżnikiem. Jeśli masz w ciągu dnia tylko pięć minut na obejrzenie wideo w internecie. Jeśli powyższy opis do Ciebie pasuje, koniecznie zapoznaj się z cyklem „5 minut” na stronach TV ARTE!

Prezentowane filmiki niewiele mają w sobie znamion reportażu filmowego, nie znajdziemy tu informacji i ciekawostek na temat artystów, nie usłyszymy ich wypowiedzi, nasza wiedza o street arcie nijak się nie poszerzy. Trudno się jednak temu dziwić – malowanie na wagonach kolejki nie dla każdego kończy się uznaniem artystycznego kunsztu, niekiedy należy zachować anonimowość i po wykonanej pracy szybko zniknąć w tłumie. Nie widzimy więc twarzy grafficiarzy, nie poznajemy ich imion ani motywacji. Czy ich twórcza inicjatywa to wyłącznie pasja, czy też rodzaj buntu lub niecodziennego artystycznego manifestu? Nic nie wiemy. Za to mamy szansę obejrzeć sprawnie nakręcone teledyski do muzyki elektronicznej, ukazujące słynne, chwilowo bardzo dla nas odległe miasta, takie jak Paryż czy Brno, oraz najróżniejsze przestrzenie, w których znajdziemy street art. Czysta percepcja i wielka przyjemność. I to wszystko w zaledwie 5 minut.

(MB)

ZOBACZ:

https://www.arte.tv/pl/videos/085941-002-A/5-minut-w-paryzu/

https://www.arte.tv/pl/videos/085941-001-A/5-minut-w-brnie/

https://www.arte.tv/pl/videos/080614-003-A/5-minut-w-wiedniu/

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas – zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą – wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Źródło: Prosto o Muzyce


Dodaj komentarz