Otwarte granice! Kino na Granicy w sierpniu


W związku z ogłoszeniem przez Czechy otwarcia granicy z Polską w Cieszynie i Czeskim Cieszynie, Przegląd Filmowy Kino na Granicy odbędzie się w dniach 21-26 sierpnia.

Przedostatni tydzień wakacji to termin zapowiadany przez organizatorów już od marca, kiedy ogłoszone zostały obostrzenia związane z obecnością koronawirusa w obu krajach. Otwarcie granicy w Cieszynie ze strony Czech sprawiła, że organizatorzy mogą ostatecznie potwierdzić ten termin. Aby zapewnić uczestnikom imprezy bezpieczeństwo, festiwal odbędzie się przy zachowaniu nowych zasad organizacji imprez kulturalnych.

Symbolem współpracy i współistnienia społeczności Cieszyna i Czeskiego Cieszyna jest Most Przyjaźni nad rzeką Olzą, stanowiący granicę państw. Podobnie nazwa i tego festiwalu Kino na Granicy odwołuje się do budowania mostów pomiędzy ludźmi.

– Otwarcie granicy to był moment, na który czekaliśmy z ostatecznym potwierdzeniem, że Kino na Granicy odbędzie się 21-26 sierpnia. Cieszyn i Czeski Cieszyn stały się znowu jednym miastem w nocy z 29 na 30 czerwca! Intensyfikujemy więc przygotowania. Współorganizatorami wydarzenia będą w tym roku oba miasta, bo pomoc wielu instytucji i służb miejskich będzie nam potrzebna, aby zapewnić Państwu bezpieczeństwo – mówi Jolanta Dygoś, dyrektorka festiwalu. – Z pewnością czeka nas inna, i pewnie historyczna edycja. Będziemy musieli respektować konieczne obostrzenia i zalecenia. Będzie mniej swobody, ale – mam nadzieję – równie dużo serdeczności i radości ze spotkania. Wiele zależy od uczestników i przestrzegania zasad bezpieczeństwa oraz stosowania się do regulaminów, które właśnie tworzymy. Może jednak ten wakacyjny czas pozwoli na inne cieszenie się Cieszynami, które już się cieszą na przyjazd naszych festiwalowiczów i przygotowują wraz z nami liczne atrakcje.

22. Przegląd Filmowy Kino na Granicy odbędzie się w dniach 21-26 sierpnia w Cieszynie i Czeskim Cieszynie.

{info.pras.}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas – zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą – wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Źródło: Prosto o Muzyce


Dodaj komentarz