Zakończenie sezonu artystycznego w Filharmonii Łódzkiej online


Mimo wszelkich trudności, z jakimi musiała zmagać się Filharmonia Łódzka w ostatnim okresie, nie może obyć się bez muzycznego zakończenia sezonu. Odbędzie się ono w internecie.

W tym tygodniu na Facebooku znajdziemy nagranie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej pod batutą Pawła Przytockiego, które zostało zrealizowane w Sali Koncertowej FŁ w dniach 17-19 czerwca. Wzięły w nim udział solistki: Aleksandra Kubas-Kruk – sopran, Ewa Marciniec – mezzosopran, Ewa Wolak – alt.

Zarejestrowano następujące utwory:

– J. S. Bach – Aria na strunie G z III Suity BWV 1068;
– W. A. Mozart – „Et incarnatus est” z Mszy c-moll KV 427;
– J. Haydn – „Fac me vere tecum flere” ze Stabat Mater Hob. XXbis;
– K. Penderecki – Chaconna z “Polskiego Requiem”;
– R. Wagner – pieśń “Träume” z cyklu „Wesendonck Lieder” WWV 91B;
– G. Mahler – Adagietto z V Symfonii;
– G. Mahler – „Urlicht” z II Symfonii c-moll w wersji na orkiestrę kameralną.

– Mamy nadzieję, że ten materiał uraduje Państwa artystyczne dusze i doda sił w oczekiwaniu na moment faktycznego koncertu symfonicznego w sali koncertowej – mówią artyści Filharmonii Łódzkiej.

{info. pras}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas – zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą – wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Źródło: Prosto o Muzyce


Dodaj komentarz