Zobacz i usłysz organy [Ladegast po zmroku]


Zbudowane w 1876 roku przez słynnego organmistrza z Weissenfels – Friedricha Ladegasta monumentalne organy są niewyczerpanym źródłem barw i indywidualnych interpretacji. LADEGAST PO ZMROKU to cykl koncertów online, zbliżający organy i artystę – zazwyczaj skrytych na emporze chórowej – do odbiorcy

Robert Napieralski – absolwent poznańskiej Akademii Muzycznej, organista Fary, znający instrument od najmniejszej do największej piszczałki, wprowadzi słuchacza na emporę chórową i zaprezentuje pełną paletę brzmień w różnorodnym repertuarze, tajemnice powstania i szczegóły budowy tego zabytkowego instrumentu.
Dopełnieniem dla muzyki jest wirtualna wycieczka do wnętrza instrumentu wraz z organistą.
Projekt zakłada cztery wirtualne wieczory.

Elementami składowymi każdego z koncertów-spotkań jest prezentacja utworów organowych z możliwością spojrzenia na ręce i nogi organisty. Rzut „okiem” na nuty i prospekt piszczałkowy. Opowieść o prezentowanym repertuarze, zabytkowym instrumencie, pracy organisty, technice gry…

24 lipca g. 21.00

14 sierpnia g. 21.00

4 września g. 21.00

25 września g. 21.00

facebook.com/ladegastpozmroku/

Wydarzenie jest sfinansowane w ramach projektu „Kultura w sieci” Narodowego Centrum Kultury.
Instytucje wspierające:
Towarzystwo Przyjaciół Poznańskiej Fary.
Patronaty medialne: Portal Presto, Radio Poznań.

{info.pras}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas – zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą – wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Źródło: Prosto o Muzyce


Dodaj komentarz