Ale Wiocha – odliczamy! | Prostoomuzyce

Ale Wiocha – odliczamy! | Prostoomuzyce

Już w najbliższy piątek w słynącym z pocysterskich zabytków Lubiążu rusza Festiwal Ale Wiocha III, tym razem pod hasłem lalki teatralnej, choć humorystycznym wątkiem pobocznym będzie… jej brak.

W programie nie zabraknie spektakli dla najnajów, dzieci, młodzieży i dorosłych, takich, jak: „Dong, co ma świecący nos” czy „Zupka z blaszanego kubka” (Teatr Uszyty, Kraków), „Żywoty świętych osiedlowych” na podstawie książki Lidii Amejko pod tym samym tytułem, nominowanej do nagrody Nike w 2008 r., czy „Dziady” w reżyserii Sambora Dudzińskiego z udziałem Pawła i Bożeny Dudzińskich oraz Roberta Mazurkiewicza. Przewidziano też twórcze warsztaty (m.in. o efektach specjalnych w teatrze i filmie czy o lalkach teatralnych, a nawet poświęcone robieniu strachów na wróble!). Wieczorami organizatorzy, czyli Fundacja Cechownia Artystyczna, zapraszają na koncerty i jam session do rana, co naturalnie będzie sprzyjało festiwalowej integracji i twórczej wymianie myśli. Działania będą się odbywały w Teatrze w Stodole, na finał festiwalu zaplanowano istny artystyczny tygiel, czyli dwugodzinny improwizowany występ z elementami tańca butoh grupy performerów z różnych miast Polski (oprócz wcześniej wymienionych: Sambora i Pawła Dudzińskich także Anna Jędrzejewska, Maja [Maya] Baczyńska i Krzysztof Jerzak) oraz nastrojowe spotkanie w przepięknej scenografii Wojtka Skowronka Muru i Bożeny Dudzińskiej – „Niespodzianka, zaczarowana kraina”, zapowiadane dość malowniczo: „on z porcelany potrafi zrobić wszystko: lalkę, instrumenty czy utkać sieć pająka, ona: pieśniarka i aktorka, będzie tego wieczoru królową sceny”. Czeka nas wiele niezapomnianych doświadczeń i przygód kreatywnych, zdecydowanie warto wybrać się tego lata całą rodziną na Śląsk!

Szczegóły:
https://www.facebook.com/events/572233573462076?notif_id=1597691692039676&notif_t=plan_edited&ref=notif

(MB)

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas – zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą – wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Źródło: Prosto o Muzyce


Dodaj komentarz