Inauguracja 76. sezonu artystycznego Opery Śląskiej w Bytomiu – premiera spektaklu „Callas. Master Class”


Opera Śląska w Bytomiu szykuje się do rozpoczęcia 76. sezonu artystycznego. Pierwsza premiera, spektakl teatralno-muzyczny „Callas. Master Class”
w reżyserii Roberta Talarczyka, odbędzie się 5 września (sobota) o godzinie 18.00.

Tematem wiodącym sztuki, napisanej przez amerykańskiego dramaturga Terrence’a McNally’ego, są lekcje muzyki, których diwa udzielała pod koniec swojej kariery (1971-1972) w słynnej nowojorskiej Juilliard School. Na scenie pojawiają się uczniowie – śpiewacy operowi, którzy będą musieli skonfrontować swój talent z oceną kapryśnej primadonny. Z czasem, na pierwszy plan wysuwa się miłość Callas do muzyki, wspomnienia z jej bogatej kariery, przeplatane z wątkami prywatnymi. Jesteśmy świadkami życiowych wyborów artystki, jej całkowitego poświęcenia dla sztuki i konsekwencji trudnych decyzji. Jak podkreśla reżyser Robert Talarczyk – to nie jest jednak opowieść tylko o Marii Callas, nie tylko o operze, ale również o artystach i świecie, w jakim żyją.

Chciałbym, żeby widzowie wyszli z tego spektaklu z wiedzą, że bycie artystą to zarazem wyzwanie i boży dar, za który często trzeba zapłacić wysoką cenę – dodaje reżyser. Kostiumy do spektaklu stworzyła słynna polska projektantka, Gosia Baczyńska. W rolę Marii Callas wcieli się Joanna Kściuczyk-Jędrusik, a w obsadzie m.in. Gabriela Gołaszewska, Anna Wiśniewska-Schoppa, Maciej Komandera. Warto podkreślić, że do tej pory rolę Callas w sztuce McNally’ego prezentowanej w Polsce, kreowała jedynie Krystyna Janda.

Szczegóły repertuaru: https://opera-slaska.pl/repertuar

Bilety na spektakle będzie można kupić od poniedziałku 24 sierpnia.

{info. pras}

Źródło: Prosto o Muzyce


Dodaj komentarz