Pejzaż narracji czyli nowy singiel Maxa Richtera – „Origins”


Utwór „Origins” ukazuje się jako trzeci, tuż za wcześniej wydanymi singlami „Mercy” i „All Human Beings”, które wywołały ogromny odzew społeczny. W założeniach kompozycji leży głębokie poczucie zjednoczonej społeczności. W czasach dramatycznych przemian, „Origins” stara się przekazać jasne muzyczne przesłanie nadziei i refleksji.

Na potrzeby tego projektu Richter gromadził recytacje Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka w różnych językach. Otrzymał setki zgłoszeń w ponad 70 wersjach językowych. Narracje te tworzą dźwiękowy pejzaż utworu „Origins”: stanowią GŁOSY z tytułu albumu. Dla Richtera istotne jest to, że są to głosy prawdziwych ludzi, a nie aktorów. Rezultat jest niesamowicie silny i poruszający.

W takich chwilach łatwo stracić nadzieję, jednak tak samo, jak problemy naszego świata są naszym własnym dziełem, tak i ich rozwiązanie pozostaje w naszych rękach. Choć przeszłości nie da się zmienić, to przyszłość jest nienapisana, a Deklaracja przedstawia podnoszącą na duchu wizję lepszego i bardziej sprawiedliwego świata, który jest w naszym zasięgu, jeśli go wybierzemy.

Mówi Max Richter.

{info.pras.}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas – zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą – wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Źródło: Prosto o Muzyce


Dodaj komentarz