Psałterz Polski na zamku w Czersku


PGR (Projekt Grzegorza Rogali) z Psałterzem Polskim na sopran i ensemble jazzowy zagra na zamku w Czersku. Koncert z cyklu  JazZamek Czersk odbędzie się 23 sierpnia o godzinie 16.00.

P.G.R. – w skrócie Projekt Grzegorza Rogali. To autorski projekt lidera wyrażający myśl o muzycznym spotkaniu kultur. W tej pojemnej koncepcji mieszczą się jazz, muzyka etniczna oraz poważna, poezja Brunona Szulca, motywy biblijne, czy hip-hopowy free-style. Można się o tym przekonać słuchając 2 wydanych już płyt (Enthuzjazzm i Poezjazz), które znaczą historię od powstania P.G.R. w 2008 roku. Zespół wystąpił i występuje na ważnych scenach muzycznej Europy (Flugery Lwowa, Jazz Od Nova Festival, Stockholm Jazz Festival), łącznie dając ponad 150 koncertów.

P.G.R – Psałterz Polski  na sopran i ensemble jazzowy to współczesne odczytanie renesansowego arcydzieła – Psałterza Polskiego – autorstwa Jana Kochanowskiego (słowo) i Mikołaja Gomółki (muzyka). P.G.R. jest wierny pierwowzorowi, wzbogacajac go o dokomponowane polifoniczne interludia. Wypływają z nich  jazzowe improwizacje, nawiązujące do stworzonych przez Gomółkę harmonii i rytmów. Muzyka przepływa w sposób prawie niezauważalny między XVI stuleciem, a współczesnością.

więcej informacji o projekcie:
facebook.com/ProjektGrzegorzaRogali

{info.pras.}

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas – zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą – wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Źródło: Prosto o Muzyce


Dodaj komentarz