Szałowy finał Warszawskich Spotkań Muzycznych


Sierpniowy koncert muzycznych legend Tadeusza Sudnika i Krzesimira Dębskiego nie zawiódł oczekiwań — to był prawdziwy popis kreatywności, dystansu do sztuki i świata, poczucia humoru, finezji.

Było to zarazem finałowe i transmitowane online wydarzenie w ramach Warszawskich Spotkań Muzycznych, pod hasłem „Ars vitae”, w pełni wykorzystujące otwartą atmosferę i możliwości Promu Kultury Saska Kępa – jak podkreślają organizatorzy, nieprzypadkowo bowiem program zawierał w swojej ofercie muzykę improwizowaną i elektronikę; w ramach wcześniejszych prezentacji wystąpili: Bastarda Trio, Hashtag Ensemble, Duo Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki.

Sudnik i Dębski to w rzeczy samej niezwykłe połączenie żywiołów na pograniczu jazzu, elektroniki i klasycznej awangardy, nowa jakość na polskiej scenie muzycznej. A choć temu ostatniemu przypisano rolę skrzypka, tak naprawdę tego wieczoru był niesłychanie wszechstronnym performerem, którego jak zawsze bezbłędnie wyczuwał Tadeusz Sudnik. Potencjał drzemiący w tych nietuzinkowych osobowościach artystycznych jest niezbadany – choć Sudnik jest silnie kojarzony ze Studiem Eksperymentalnym Polskiego Radia, zaś Krzesimir Dębski z muzyką filmową (m.in. „Ogniem i mieczem” czy „Syberiada polska”), to przecież tutaj znów pokazali, jak różnorodne są ich inspiracje i jak czujnie śledzą wszystko, co aktualnie dzieje się na świecie, śmiało zdobywając się na artystyczny, wyważony komentarz.

(MB)

Wszystkie treści na Prostoomuzyce.pl czytasz za darmo. Jesteśmy niezależnym, rzetelnym, polskim medium. Jeśli chcesz, abyśmy takim pozostali, wspieraj nas – zostań stałym czytelnikiem kwartalnika Presto. Szczegóły TUTAJ.
Jeśli jesteś organizatorem życia muzycznego, artystycznego w Polsce, wydawcą płyt, przedstawicielem instytucji kultury albo po prostu odpowiedzialnym społecznie przedsiębiorcą – wspieraj Presto reklamując się na naszych łamach.
Więcej informacji: Edyta Ruta | edyta.ruta [at] prostoomuzyce.pl | +48 579 66 76 78

Więcej artukułów z kategorii: 

Oceń zawartość: 

Źródło: Prosto o Muzyce


Dodaj komentarz