Uroczyste otwarcie sali koncertowej Filharmonii Kameralnej w Łomży

Uroczyste otwarcie sali koncertowej Filharmonii Kameralnej w Łomży

W niedzielę 20 czerwca 2021 roku o godzinie 17:00 nastąpi długo wyczekiwany przez muzyków i melomanów moment. Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży uroczystym koncertem otworzy wyremontowaną salę koncertową. Jako soliści wystąpią: Kamila Wąsik (skrzypce) oraz Paweł Kowalski (fortepian), a Orkiestrę Filharmonii Kameralnej w Łomży poprowadzi Jan Miłosz Zarzycki. Wstęp na koncert jest wolny, wejściówki do pobrania w biurze FKWL oraz w kasie biletowej FKWL na godzinę przez koncertem. Koncert odbywa się w ramach Dni Łomży 2021.

 

Kamila Wąsik-Janiak zwyciężyła w Międzynarodowym Konkursie im. Karola Szymanowskiego w Łodzi (2009), a w 2006 roku otrzymała z rąk przewodniczącego Jury prof. Zakhara Brona II nagrodę i nagrodę specjalną dla najlepszego polskiego uczestnika na X Międzynarodowym Konkursie im. Karola Lipińskiego i Henryka Wieniawskiego w Lublinie. Jest również laureatką 11. Internationaler Wettewerb für Violine w Kloster Schöntal (Niemcy). Jako solistka koncertuje z orkiestrami większości polskich filharmonii, w tym orkiestrą Filharmonii Narodowej i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, z którą również zrealizowała nagranie archiwalne dla Polskiego Radia.

 

Paweł Kowalski jest jednym z najbardziej wszechstronnych polskich muzyków wykonującym ponad czterdzieści utworów na fortepian i orkiestrę od Mozarta i Chopina, do Panufnika, Kilara i Góreckiego, recitale, muzykę kameralną, filmową oraz jazz. Pianista był pierwszym po Krystianie Zimermanie wykonawcą Koncertu fortepianowego Witolda Lutosławskiego, który zagrał w Warszawie pod dyrekcją kompozytora. Pianista występował w 40 krajach na 4 kontynentach, we wszystkich polskich filharmoniach oraz w wielu renomowanych salach koncertowych na całym świecie.

 

W programie koncertu znajdą się utwory Fryderyka Chopina, Henryka Wieniawskiego oraz Witolda Lutosławskiego.

 

Koncert otwarcia poprzedzą liczne wydarzenia towarzyszące. O 11:00 na sali koncertowej odbędzie się próba otwarta dla uczniów Szkół Muzycznych. O 12:30 na foyer rozpocznie się koncert kameralny, podczas którego razem z Orkiestrą Filharmonii Kameralnej w Łomży wystąpi tenor Maciej Dziemiańczuk. O 13:00 rozpocznie się Estrada młodych, podczas której zaprezentują się uczniowie PSM I i II st. w Łomży, uczniowie I LO w Łomży – przyjaciele Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży oraz grupy działające przy MDK-DŚT w Łomży: Chór Kameralny Amici, Studio Piosenki PopArt, Studio Wokalne eMDeK i Łomżyńska Orkiestra Dęta. Na wydarzenia towarzyszące wstęp jest wolny, liczba miejsc ograniczona.

 

Więcej informacji o wydarzeniu:

http://filharmonia.lomza.pl/wydarzenia/najblizsze-koncerty/item/685-uroczyste-otwarcie-sali-koncertowej.html

{info. pras}

 

Źródło: Prosto o Muzyce


Dodaj komentarz