David D’Or w Teatrze Wielkim

David D’Or w Teatrze Wielkim

Finał 18. Festiwalu Warszawa Singera odbędzie się na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, który został partnerem tegorocznego koncertu finałowego.

David D’Or uznawany jest za jednego z największych współczesnych artystów sceny muzycznej Izraela. Mimo że od dziecka przejawiał zdolności wokalne, jego kariera rozwinęła się w czasie służby wojskowej, gdzie był członkiem sekcji rozrywkowej Centralnego Dowództwa Armii Wojskowej. Już wtedy założył swój pierwszy zespół, a jego droga artystyczna zaczęła nabierać tempa.

Od 1991 roku wydał 19 albumów długogrających, koncertował na całym świecie, śpiewając dla rzesz swoich fanów oraz najznamienitszych osobistości: Papieża Jana Pawła II, Martina Luthera Kinga III, Prezydenta Szimona Peresa, Prezydenta Baracka Obamy oraz Papieża Benedykta XVI. Jego kariera to pasmo sukcesów poparte także współpracą ze znakomitymi artystami, takimi jak: Arik Einstein, Miri Messika, Jasmin Levi, Szlomi Szabat, Ehud Banai, Gipsy Reyes, Arkadi Duchin, Eti Ankri, Szlomo Bar i Kobi Aflalo.

– Po ostatnim koncercie w Polsce Fundacja Shalom została zasypana prośbami o ponowne zaproszenie Davida D’Ora do Polski. Pomyślałam, że to świetny pomysł, aby ten wybitny artysta, obdarzony głosem o skali 5 oktaw, wystąpił na koncercie finałowym osiemnastej edycji. Wiem, że kiedy się ma marzenia, to trzeba je spełniać – mówi Gołda Tencer, twórczyni Festiwalu Warszawa Singera

18. Festiwal Warszawa Singera odbędzie się w dniach 21-29 sierpnia.
Więcej na: shalom.org.pl

Butik i kasa biletowa w lewym skrzydle Teatru czynne będą w dniach 1 lipca – 31 sierpnia: od środy do niedzieli w godz. 11.00–19.00
Bilety można zakupić online – poprzez stronę teatrwielki.pl

{info. pras}

Źródło: Prosto o Muzyce


Dodaj komentarz