Colin Tilley z Nagrodą za Osiągnięcia w Dziedzinie Wideoklipu EnergaCAMERIMAGE 2021


Tegorocznym laureatem Nagrody za Osiągnięcia w Dziedzinie Wideoklipu EnergaCAMERIMAGE 2021 został Colin Tilley. Jest on wielokrotnie nagradzanym i nominowanym do nagrody Grammy amerykańskim filmowcem, reżyserem teledysków i reklam telewizyjnych, który stworzył mnóstwo nagrodzonych projektów we współpracy z innymi artystami i firmami. Jest też prezesem i właścicielem firmy Boy in the Castle Productions.

Tilley od zawsze był indywidualistą. Karierę reżyserską rozpoczął w wieku 19 lat, kręcąc i montując teledyski dla lokalnych raperów z Bay Area. Przy tworzeniu filmów przyjął podejście „zrób to sam”. Był niczym jednoosobowa maszyna filmująca, gdy włóczył się po miejskiej dżungli lub kręcił filmy z okna samochodu. Uczył się oświetlać, kręcić i montować filmy za pomocą tutoriali na Youtube. 

W końcu przyciągnął uwagę branży, dzięki czemu trafił do Los Angeles i rozpoczął nowy etap w karierze. Zdobył mnóstwo nagród za teledyski Alright w wykonaniu Kendricka Lamara i WAP w wykonaniu Megan Thee Stallion i Cardi B. Wyprodukował i wyreżyserował również teledyski dla takich supergwiazd jak: Kendrick Lamar, Cardi B, Justin Bieber, J Balvin, The Kid Laroi, Chris Brown, Nicki Minaj, Enrique Iglesias, Zendaya, Megan Thee Stallion, Justin Timberlake, 50 Cent, Tyga, Lil Wayne, Jason Derulo, Mary J. Blige i Diddy, Usher i Rita Ora. Jest reżyserem, producentem i producentem wykonawczym swojego pierwszego filmu krótkometrażowego Mr. Happy z udziałem Chance the Rapper. Ponadto wyprodukował, napisał i wyreżyserował reklamy dla takich wiodących marek, jak McDonald’s, YSL, Reebok, L’Oréal, Rolls Royce, Beats by Dre, Peugeot, Hugo, Diesel, Pandora, Audi.

Jest reżyserem ponad 200 teledysków i jednym z najlepszych na świecie reżyserów z dziedziny branded content. Tilley zamierza też jednak spróbować swych sił w filmach pełnometrażowych. Ostatnio wyreżyserował film koncepcyjny If I Can’t Have Love I Want Power z Halsey w roli głównej, do którego muzykę skomponowali zdobywcy Oscara® i Grammy Trent Reznor i Atticus Ross, a kostiumy zaprojektowała Vivian Westwood.

W trakcie 29. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych EnergaCAMERIMAGE pojawi się jednak przede wszystkim jako reżyser wideoklipów. Oprócz odebrania w Toruniu Nagrody Camerimage za Osiągnięcia w Dziedzinie Wideoklipów, Colin Tilley zasiądzie również w Jury tegorocznego Konkursu Wideoklipów.

 

{info. pras}

Źródło: Prosto o Muzyce


Dodaj komentarz