„Cyrulik sewilski” Rossiniego z Wiedeńskiej Opery w Arte TV

„Cyrulik sewilski” Rossiniego z Wiedeńskiej Opery w Arte TV

Cyrulik sewilski” Gioachina Rossiniego należy do najpopularniejszych dzieł operowych, cieszących się nieustającym sukcesem. W nowej inscenizacji Herberta Fritscha reżysera, aktora i artysty nowych mediów w Wiedeńskiej Operze Państwowej wystąpią następujące gwiazdy: Juan Diego Flórez, Ildar Abdrazakov, Vasilisa Berzhanskaya oraz Étienne Dupuis.

Komedia pod tytułem „Cyrulik sewilski, czyli daremna przezorność”, którą napisał Pierre-Augustin Caron de Beaumarchais, była swego czasu znana dzięki opracowaniu muzycznemu Giovanniego Paisiella, które cieszyło się wielką popularnością przez ponad 30 lat od momentu swojego powstania. I właśnie dlatego „Cyrulik” Rossiniego został niemiłosiernie wygwizdany podczas swojej prapremiery w Rzymie w 1816 roku. Jednak już drugie przedstawienie okazało się ogromnym sukcesem, a dzieło zdobyło w przeciągu krótkiego czasu uznanie w całej Europie.

 

Herbert Fritsch inscenizuje arcydzieło Rossiniego jako barwny i dynamiczny spektakl w stylu rokokowym, z elementami pantomimy, nawiązując do komedii dell’arte, a gwiazdy opery przekonują doskonałym śpiewem, talentem komediowym i żywiołową grą aktorską.

Spektakl nagrany 7 października 2021 r. w Wiedeńskiej Operze Państwowej.

Źródło: Prosto o Muzyce


Dodaj komentarz