Martín García García w Filharmonii Krakowskiej


W środę 17 listopada 2021 roku o godz. 19.30 w Filharmonii Krakowskiej wystąpi kolejny pianista nagrodzony podczas ostatniego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie. Tym razem krakowska publiczność będzie miała okazję wysłuchać laureata III nagrody oraz zdobywcę nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie koncertu – Martína Garcíę Garcíę. Artysta wystąpi zarówno w półrecitalu, jak i z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Krakowskiej pod batutą Alexandra Humali.

Dwudziestopięcioletni hiszpański wirtuoz Martín García García jest aktualnie studentem w Escuela Superior de Música Reina Sofía w Madrycie w klasie Galiny Eguiazarovej oraz Mannes School of Music w Nowym Jorku w klasie Jerome’a Rose’a. Do czasu wejścia na podium jednego z najważniejszych koncerów pianistycznych, jakim jest bezsprzecznie Konkurs Chopinowski w Warszawie, artysta zdobył liczne nagrody w konkursach pianistycznych w rodzinnej Hiszpanii, m.in. w Barcelonie, San Sebastian i Madrycie, ale także poza granicami, m.in. w Moskwie. Krótko przed koncertem w Krakowie, pianista wystąpił wraz z Orkiestrą Filharmonii Narodowej na scenie Dubai Millenium Amfitheatre w ramach obchodów Święta Niepodległości na Wystawie Światowej Expo 2020 w Dubaju.

 

W pierwszej części koncertu w sali koncertowej przy ulicy Zwierzynieckiej, Martín García García zagra z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Krakowskiej nagrodzony w Warszawie II Koncert fortepianowy f-moll op. 21 Fryderyka Chopina. Drugą część wieczoru wypełni natomiast recital pianistyczny – artysta wykona trzy mazurki z opusu 50 – G-dur, As-dur i cis-moll, trzy preludia op. 28 – nr 17, 19 i 23 oraz Sonatę h-moll op. 58 Chopina. Podobnie jak podczas konkursu, pianista grać będzie na fortepianie Fazioli F278, sprowadzonym do Filharmonii Krakowskiej dzięki uprzejmości firmy Silesia Music Center.

 

Nie jest to koniec planowanych koncertów w krakowskiej Filharmonii z udziałem laureatów XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie. Już w grudniu odbędzie się bowiem recital fortepianowy Jakuba Kuszlika – najwyżej ocenionego podczas konkursu reprezentanta Polski, zdobywcy IV lokaty oraz nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie mazurków.

 

{info. pras}

Źródło: Prosto o Muzyce


Dodaj komentarz