Skład Konkursu Głównego EnergaCAMERIMAGE 2021


Do rozpoczęcia 29. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE, pozostały niecałe dwa tygodnie! W sobotę, 13 listopada, odbędzie się uroczysta Gala Otwarcia, po zakończeniu której odbędzie się premierowy seans filmu już dziś uznanego za jedno z największych kinowych dokonań roku 2021.

Filmem otwarcia EnergaCAMERIMAGE 2021 będzie The Tragedy of Macbeth w reżyserii Joela Coena, z sugestywnymi czarno-białymi zdjęciami autorstwa pięciokrotnie nominowanego do Oscara® Bruno Delbonnela, który często pojawia się na festiwalu. Pokaz zostanie poprzedzony zapowiedzią obu tych twórców. 

 

Reżyserem i scenarzystą The Tragedy of Macbeth jest Joel Coen, w rolach głównych wystąpili Denzel Washington i Frances McDormand, a sam film jest porywającą wizualnie ekranizacją klasycznego dzieła Williama Szekspira. W pozostałych rolach zobaczymy Kathryn Hunter, Corey Hawkins, Brendana Gleesona oraz Mosesa Ingrama.

 

Joel Coen i Bruno Delbonnel pracowali już wcześniej nad trzema projektami: krótkometrażowym komediowym Tuileries (jeden z filmów wchodzących w skład Zakochanego Paryża), melancholijnym kinem drogi Co jest grane, Davis? oraz westernową antologią Ballada o Busterze Scruggsie. Dwa ostatnie zostały wyświetlone w ramach Konkursu Głównego podczas ostatnich edycji EnergaCAMERIMAGE, a Co jest grane, Davis? nagrodzono Brązową Żabą.

 

The Tragedy of Macbeth bierze udział w Konkursie Głównym EnergaCAMERIMAGE 2021 i prawdopodobnie wywrze duże wrażenie na widzach tak jak i pozostałe filmy. Poniżej zobaczyć można skład Konkursu Głównego:

 

ANIMALS

Źródło: Prosto o Muzyce


Dodaj komentarz