Zgłoszenia do konkursu w ramach Festiwalu FORTE


Młodzi skrzypkowie, altowioliści, wiolonczeliści, kontrabasiści i pianiści do 15 listopada mogą zgłaszać się do udziału w Ogólnopolskim Konkursie w ramach 6 edycji Festiwalu FORTE.

Konkurs realizowany jest w rzeczywistości wirtualnej, dzięki czemu może w nim wziąć udział każda uczennica i każdy uczeń szkół muzycznych I i II stopnia wszystkich typów oraz uczniowie pozaszkolnych form edukacji (w odrębnych kategoriach).

 

Wydarzenie to jest przede wszystkim przestrzenią do zdobywania cennych doświadczeń, oswajania się z występami przed publicznością i przed kamerą. Umożliwia to regulamin, który zakłada dowolność prezentowanego repertuaru.

 

Nadrzędną zasadą, którą kierują się jurorzy konkursu jest: DOCENIAĆ. Nie oceniać. W trakcie słuchania konkursowych prezentacji nie przyznają oni punktów, z których wynikać mógłby ranking i miejsca na podium. W tym konkursie nie ma miejsc. Sztuka to nie sport – nie sposób jej zmierzyć i ocenić w obiektywnych jednostkach, dlatego uczestnicy tego wydarzenia otrzymują tytuły: laureata lub wyróżnienia.

 

Organizatorzy chcą przede wszystkim doceniać drogę do celu – a nie tylko efekt, w postaci jednorazowego występu, dlatego nagrodę uczestnictwa otrzymuje każdy, kto odważy się przesłać nagranie. W ubiegłorocznych edycjach konkursów takimi nagrodami były: słuchawki bezprzewodowe, powerbank i lniana torba z bidonem. W przesyłce doręczonej przez kuriera do drzwi uczestnika znajdują się również: drukowany program Festiwalu, stosowny do osiągnięcia dyplom (uczestnika, wyróżnienia lub laureata), festiwalowe słodycze oraz upominki od partnerów.

Jest to jedyny konkurs, który będą realizowanym za pośrednictwem Internetu, kończy się wręczeniem Uczestnikom fizycznych nagród.

 

W ubiegłym szkolnym 2020/2021 w Festiwalu wzięło udział 327 uczestników. Ilość uczestników oraz informacje zwrotne od rodziców i nauczycieli po zakończeniu konkursów świadczą o tym, że udział w Festiwalu FORTE były „wiatrem w żagle, źródłem motywacji, w tym trudnym, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli, czasie.

 

Młodzi artyści, a także ich rodzice zwracali uwagę na spersonalizowaną korespondencję, którą kierowali do nich organizatorzy. Jedna z mam napisała: „Powiem szczerze, że największe wrażenie zrobił na moim dziecku list, który został dołączony do nagród. Niezwykle wartościowy i pełny ważnych przesłań.”

 

Oto kilka wiadomości od rodziców i nauczycieli, które zostały przesłane do organizatorów:

 

Dziękujemy za fantastyczne podejście do dzieciaków i profesjonalną organizację festiwalu.”

 

Dziękujemy jeszcze raz za KONKURS – to było tchnienie w nasze dziecko nowej muzycznej energii, a wynik konkursu dodał jeszcze więcej powera 🙂 Gratulujemy pomysłu na ogłoszenie wyniku, bo nie ukrywam, bardzo nas to intrygowało. Także wielkie BRAWA dla Państwa!!”

 

Organizacja konkursu i przemiłe podejście do uczestników chwytają za serce Wszystkie wiadomości, które na bieżąco otrzymywałyśmy były przemiłe. Podziwiamy zaangażowanie organizatorów.”

 

Dziękujemy serdecznie za inicjatywę konfrontacji w tych trudnych czasach! Włożyliście Państwo mnóstwo trudu oraz nadaliście kierunek pracy stawiając cele do osiągnięcia. Dyplomy i upominki to wspaniały pomysł oraz niewirtualna pamiątka!”

 

Dziękuję za inicjatywy, które podejmujecie Państwo w tak trudnych czasach. Moi uczniowie dostają skrzydeł!”

 

Zgłoszenia konkursowe wraz z linkiem do nagrania można przesyłać do 15 listopada 2021 włącznie poprzez stronę: https://festiwal.janromanowski.eu/festiwal-forte

 

W ramach Festiwalu FORTE odbędą się także warsztaty doskonalące dla nauczycieli szkół muzycznych, poruszające zagadnienia z obszaru muzyki, psychologii i fizjoterapii.

 

Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Impresariat Muzyczny Jan Romanowski oraz Fundacja Jana Romanowskiego.

{info. pras}

Źródło: Prosto o Muzyce


Dodaj komentarz