Kolędy Świata w Operze Śląskiej

Kolędy Świata w Operze Śląskiej

Opera Śląska w Bytomiu zaprasza na wspólny wieczór kolędowy. Zobaczymy koncert „Kolędy świata”, który został zrealizowany w 2020 roku we współpracy z TVP3 Katowice. Wydarzenie to obejrzało już ponad 100 tysięcy widzów.

W programie znajdą się najpiękniejsze polskie kolędy, takie jak „Przybieżeli do Betlejem” czy „Lulajże Jezuniu”, usłyszymy wyjątkowo oryginalne utwory, które przybyły do nas z różnych krajów Europy, a nawet z różnych kontynentów, m.in. z Afryki czy Ameryki Południowej. Wśród nich „African Noel”, „Szczedryk” z Ukrainy, hiszpańska pieśń Ariela Ramireza „Trzej Magowie”(Los Reyes Magos z Navidad Nuestra) czy francuska „Mały dobosz” (L’enfant au tambure). Założeniem koncertu jest sięgnięcie zarówno po muzykę dawną, jak i współczesną. Nie zabraknie zatem również ulubionych przez wszystkich świątecznych przebojów jak „We wish you a Merry Christmas” czy „I’m dreaming of a White Christmas”.

 

W koncercie wystąpią soliści Opery Śląskiej: Anna Borucka, Gabriela Gołaszewska, Marta Huptas, Ewelina Szybilska, Adam Sobierajski, Adam Woźniak oraz Zbigniew Wunsch, Chór oraz Orkiestra Opery Śląskiej ze specjalnym udziałem zespołu Szymona Klekowickiego. Autorami aranżacji są Łukasz Unger, Adam Jarzmik, Przemysław Zych i Szymon Klekowicki.

 

Kolędy świata” zostaną zaprezentowane 17, 18, 19 grudnia oraz 26 grudnia o godz. 18:00.

 

Więcej informacji na www.opera-slaska.pl

 

{info. pras}

Źródło: Prosto o Muzyce


Dodaj komentarz