Zmiany w programach koncertów Filharmonii Narodowej


W związku ze zmieniającą się dynamicznie sytuacją pandemiczną w kraju i na świecie część koncertów i innych działań w Filharmonii Narodowej została zmodyfikowana bądź odwołana:
 

Koncerty 4/5 lutego 2022
Uległ zmianie program koncertów, w miejsce Fourteen Points. Woodrow Wilson Overture Pawła Szymańskiego zabrzmi Mała suita Witolda Lutosławskiego.
– Z przykrością zrezygnować musieliśmy z zaplanowanego wykonania utworu Pawła Szymańskiego z powodu rosnących ograniczeń obsadowych, wynikających z pandemii COVID-19. Partytura Uwertury wymaga licznie obsadzonej sekcji smyczkowej, co przekracza nasze obecne możliwości. Aby usatysfakcjonować naszych Melomanów, pracujemy intensywnie nad znalezieniem alternatywnego terminu prezentacji utworu Pawła Szymańskiego w kolejnym sezonie – informuje Filharmonia Narodowa

Koncert 13 marca 2022
Recital Arcadi Volodosa został przesunięty z 13 marca na 31 marca (czwartek, godz. 19.00) 2022. Bilety zachowują ważność. Bilety można również zwrócić – serwis bilety24 skontaktuje się z Państwem, bilety zakupione w kasach FN można zwrócić na miejscu w kasach od ul. Sienkiewicza (wtorek–piątek: 10:00–17:00).

Koncert 16 marca 2022
Przyjazd Orkiestry Filharmonii w Sankt Petersburgu pod batutą Jurija Tiemirkanowa został odwołany. Restrykcje pandemiczne spowodowały ograniczenia w podróżowaniu po Europie dla obywateli Federacji Rosyjskiej. Efektem stało się odwołanie europejskiego tournée Orkiestry Filharmonii w Sankt Petersburgu, a co za tym idzie – także występu tego zespołu w Warszawie. Bilety podlegają zwrotom. Jeśli dokonali Państwo zakupu poprzez bilety24 – serwis skontaktuje się z Państwem. Bilety zakupione w kasach FN można zwrócić na miejscu w kasach od ul. Sienkiewicza (wtorek–piątek: 10:00–17:00).

Z muzyką o muzyce
W lutym wszystkie piątkowe wykłady wprowadzające przed koncertami symfonicznymi zostały zawieszone. Obecnie ustalane są możliwości przeprowadzania spotkań z wykładowcami w formie on-line. Szczegóły wkrótce na stronie filharmonia.pl

 

{info. pras}

Źródło: Prosto o Muzyce


Dodaj komentarz