Koncert promujący album Beloved zespołu Vocore


W niedzielę 27 lutego 2022 roku o godz. 19:00 w Sali koncertowej „Nowa Miodowa” ZPSM Nr 1 w Warszawie odbędzie się pierwszy z koncertów promujących album Beloved – fonograficzny debiut zespołu wokalnego Vocore i jednocześnie pierwszy krążek w całości poświęcony twórczości kompozytora Michała Malca.

Album, będący podsumowaniem kilkuletniej współpracy kompozytora z zespołem, zawiera szereg kompozycji podejmujących temat miłości widzianej z różnych perspektyw: miłości Boga do człowieka, matki do syna, miłości kochanków, miłości nieszczęśliwej i nieodwzajemnionej, ale też miłości postrzeganej jako zabawa, igraszka. Uniwersalność przekazu pogłębia zestawienie tekstów sakralnych ze świeckimi; starożytnych z renesansowymi, romantycznymi i współczesnymi; język włoski, łacina, angielski i polski. Różnorodność tekstów i nastrojów przekłada się również na muzykę, w której obok technik nowoczesnych (jak chociażby aleatoryzm czy wykorzystanie szeptów) można spotkać wyraźne nawiązania do muzyki dawnej – średniowiecznej i renesansowej, a nawet kilka cytatów z madrygałów Monteverdiego. Muzyka skłania słuchacza do medytacji, by za chwilę poruszyć iście romantycznym emocjonalnym wybuchem lub porwać do beztroskiej zabawy.

 

Album dostępny jest w sklepie DUX, a niebawem pojawi się w fizycznej oraz cyfrowej międzynarodowej dystrybucji. Zamów tutaj: http://www.dux.pl/malec-beloved.html

 

Więcej informacji: https://vocore.pl/koncerty/beloved

 

{info. pras}

Źródło: Prosto o Muzyce


Dodaj komentarz