koncert walentynkowy w Filharmonii Łódzkiej [bezpłatna transmisja online]


„Kochajmy” to walentynkowy koncert, który odbędzie się w Filharmonii Łódzkiej 18 lutego o godz 19:00. Wydarzenie będzie również transmitowane bezpłatnie na portalu streamingowym i VOD Drzwi do kultury. W programie znalazły się opracowania najpiękniejszych polskich piosenek o miłości z repertuaru m.in. Hanki Ordonówny, Jana Kiepury, Marka Grechuty, Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego oraz zespołów Skaldowie, Lady Punk, Perfect. Utwory wskazali słuchacze łódzkiego festiwalu Geyer Music Factory w specjalnej ankiecie.

Wśród piosenkowych melodii ukryte są również cytaty ze słynnych oper, operetek i musicali oraz hity rockowe. Projekt „Kochajmy” wykonuje Grohman Orchestra, 13-osobowa grupa muzyków, na co dzień grających w Filharmonii Łódzkiej. Liderem zespołu jest charyzmatyczny Tomasz Gołębiewski, skrzypek, koncertmistrz Orkiestry Symfonicznej FŁ, dyrygent, menedżer kultury, dla którego koncert będzie uświetnieniem jubileuszu 30-lecia pracy artystycznej.

 

Piątkowy wieczór w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina będzie również inauguracją Drzwi do kultury – portalu steamingowego i VOD województwa łódzkiego. Dzięki niemu mieszkańcy miasta, ale także odbiorcy z całego świata, będą mogli bez żadnych ograniczeń brać udział online w łódzkim życiu kulturalnym. Na portalu dostępne będą wydarzenia aż siedmiu instytucji kulturalnych prowadzonych przez Samorząd Województwa Łódzkiego.

 

Koncert i bezpłatna transmisja online na portalu  https://drzwidokultury.pl/ w piątek 18 lutego o 19.00.

 

{info. pras}

Źródło: Prosto o Muzyce


Dodaj komentarz