VIVALDI/PIAZZOLA 4PORY ROKU MULTIVISUAL CONCERT


Dwie różne epoki – dwa różne miasta – dwa różne spojrzenia na otaczający nas świat! Już w marcu 13, 14, 16 i 17, w czterech miastach: Lublinie, Krakowie, Toruniu i Gdańsku wyjątkowe koncerty. Sielskie widoki zmieniających się pór roku zamknięte w cyklu Vivaldiego skontrastowane zostaną z pulsującą w rytm argentyńskiego tanga wizją kolorowego Buenos Aires według Piazzolli.

Nietuzinkowego charakteru koncertowi nadadzą specjalnie przygotowane wizualizacje, które wyświetlane będą na pięciometrowych maskach zawieszonych nad sceną. Malownicze impresje oddające pełną życia i zmienności przyrodę doskonale współgrać będą z dynamiczną muzyką. Maski oraz wizualizacje zostały zaprojektowane i wykonane przez SQUAREWORLD STUDIO z Lombardii we Włoszech.

 

Takiego koncertu jeszcze nie było! – zapewnia Tomasz Wabnic, Dyrektor Artystyczny Morphing Chamber Orchestra z Wiednia – Nasza tradycja występów bez dyrygenta daje wszystkim muzykom zespołu możliwość wyeksponowania swoich nadzwyczajnych solowych umiejętności. Dodatkowo w tym przypadku stworzyliśmy własne opracowania tych muzycznych skarbów. Muzycy Morphing Chamber Orchestra gwarantują niezapomniany wieczór!

 

Morphing Chamber Orchestra została założona w Wiedniu w 2006 roku przez skrzypka i altowiolistę Tomasza Wabnica, który jest dyrektorem artystycznym zespołu. Orkiestra stawia sobie wyzwania wykonując szeroki wachlarz repertuarowy; począwszy od muzyki klasycznej, przez muzykę filmową, jazz i muzykę współczesną. Zespół współpracuje ze znanymi artystami na całym świecie, takimi jak Bobby McFerrin, Jospeh Tawadros, Andreas Scholl, Aleksandra Kurzak czy Roberto Alagna oraz kompozytorami, takimi jak Arvo Pärt. Kluczowym wyróżnikiem MCO jest dążenie do perfekcji wykonawczej, połączone z elastycznością i kreatywnym podejściem do interpretacji i repertuaru. Składający się z wybitnych młodych muzyków i laureatów licznych międzynarodowych konkursów zespół wyznaczył nową jakość w muzyce kameralnej. Każdy występ Morphing Chamber Orchestra ukazuje i przekazuje radość tworzenia muzyki, wykonywanej na najwyższym, światowym poziomie.

 

Od 2020 roku orkiestra współpracuje z Metropolitan Opera realizując cykl MET STARS LIVE IN CONCERT, w tym koncert w Ėze z Aleksandrą Kurzak i Roberto Alagne’ą czy Gala Noworoczna w Parktheater w Augsburgu z udziałem Angel Blue, Pretty Yende, Matthew Polenzaniego oraz Javiera Camarena.

W Polsce można ich było usłyszeć podczas koncertu w sali NOSPR, czy ostatnio na Wawelu w koncercie w hołdzie św. Janowi Pawłowi II.

Obecnie Morphing Chamber Orchestra przygotowują się do trasy operowej w Korei w styczniu 2022 roku. Planowane są również trasy w Brazylii i Skandynawii.

 

TERMINY KONCERTÓW:

13.03.2022 – Lublin

14.03.2022 – Kraków

16.03.2022 – Toruń

17.03.2022 – Gdańsk

 

bilety można kupić tutaj

 

[info. pras]

Źródło: Prosto o Muzyce


Dodaj komentarz