Msze Johanna Nepomuka Hummela

[dropcap]S[/dropcap]ir Richard Hickox i Collegium 90 z Chórem Kameralnym zostali docenieni przez wydawnictwo Gramophone za nagranie dwóch mszy Johanna Nepomuka Hummela. Hummel był uczniem Amadeusza Mozarta i rówieśnikiem Ludwiga van Beethovena. Kup AlbumPosłuchaj w Spotify, a potem...Jeśli Ci się spodoba Kup Album w ClassicsOnline.COMTen wyjątkowy album możesz kupić już za 7.99 USD.

The Mozart Wind Collection

[TS-VCSC-Icon-Title icon_replace="true" icon="transparent" icon_image="8597" icon_size_slide="30" icon_location="top" icon_margin="20" icon_color="#cccccc" icon_background="#ffffff" icon_frame_thick="1" icon_frame_color="#000000" icon_padding="0" title="Kolekcja Koncertów Dętych" align="left" font_theme="true" color="#393836" size="30" font_weight="inherit" title_background_type="color" title_background_color="#ffffff" style="true" title_border_bottom="false" title_border_color="#cccccc" title_border_thick="1" animations="false" margin_top="20" margin_bottom="20"]Edycja ZakończonaNiestety nakład albumu został wyczerpany The Mozart Wind CollectionW tej wyjątkowej kolekcji zebrano większość najchętniej słuchanych uduchowionych i ulubionych przez rzesze fanów Wolfganga Amadeusza Mozarta koncertów… Continue reading The Mozart Wind Collection

Afrykanka

Meyerbeer Giacomo, Afrykanka ,najlepsza opera G. Meyerbeera, kompozytor pracował nad nią ponad ćwierć wieku. Jej prapremiera odbyła się 28 IV 1865 w Paryżu. Z tytułami oper bywa rozmaicie. Il Trovatore G. Verdiego zwykło się w Polsce tłumaczyć jako Trubadur, tymczasem akcja tej opery rozgrywa się w Hiszpanii w XV w., kiedy muzyka fr. trubadurów należała już do zamierzchłej przeszłości. Z Afrykanką Meyerbeera jest nieco inaczej. Pomylił się nie tłumacz, lecz sam librecista, E. Scribe, w każdym razie przy pełnej akceptacji kompozytora.