W historii Polski 23 kwietnia miało miejsce wiele ważnych zdarzeń. W 997 roku zginął święty Wojciech podczas misji ewangelizacyjnej do Prusów. W 1253 roku Poznań otrzymał prawa miejskie na prawie niemieckim. W 1313 roku po raz pierwszy wzmiankowano Warszawę. W 1356 roku poświęcono kościół farny św. Bartłomieja Apostoła w Płocku. W 1610 roku otwarto konsulat francuski w Gdańsku. W 1810 roku w Brochowie ochrzczono Fryderyka Chopina. W 1935 roku prezydent Ignacy Mościcki podpisał Konstytucję kwietniową, a w 1937 roku Sejm ustanowił dzień 11 listopada Świętem Niepodległości.
W historii świata 23 kwietnia również nie brakuje znaczących wydarzeń. W 1014 roku odbyła się bitwa pod Clontarf, w której wojska irlandzkie pokonały najeźdźców wikingów. W 1348 roku król Anglii Edward III założył Order Podwiązki, najstarsze i najbardziej prestiżowe angielskie odznaczenie rycerskie. W 1564 roku urodził się William Shakespeare, najwybitniejszy dramaturg i poeta angielski. W 1918 roku doszło do rajdu na Zeebrugge, w którym marynarka brytyjska próbowała zablokować port niemiecki podczas I wojny światowej. W 1920 roku powstała Republika Turecka po zwycięstwie nad aliantami w bitwie pod Dumlupınar. W 1968 roku rozpoczęły się protesty studenckie we Francji, które doprowadziły do kryzysu politycznego i społecznego.
Współcześnie 23 kwietnia jest dniem pełnym atrakcji kulturalnych i rozrywkowych. Na przykład w Warszawie można wybrać się na wiele ciekawych imprez, takich jak targi mody, kosmetyków naturalnych, streetfoodu czy roślin mięsożernych. Można też skorzystać z sauny nad Wisłą, seansu w Multikinie, wizyty w ogrodzie na dachu BUW lub spaceru po parku Wilanowskim. Dla fanów sportu polecamy Landowski Boxing Night lub Warsaw Race Walking Cup.
Jak widać, 23 kwietnia to dzień bogaty w różnorodne wydarzenia i okazje do zabawy i nauki. Nie ma więc co się nudzić i warto skorzystać z dostępnych informacji w internecie, aby zaplanować sobie ten dzień według własnych zainteresowań i upodobań.