Spis treści

Spis treści wpisu

[TS-VCSC-Image-Adipoli image=”9365″ attribute_alt=”false” image_responsive=”false” image_width_percent=”100″ image_width=”300″ image_height=”300″ image_height_r=”height: 100%;” image_position=”ts-imagefloat-center” adipoli_start=”grayscale” adipoli_hover=”boxRainReverse” adipoli_handle_show=”false” adipoli_handle_color=”#0094ff” link_apply=”true” link_target=”_blank” tooltip_css=”true” tooltip_content=”Album Adama Kosteckiego J. Loussier i Ignacy Jan Paderewski. Super Cena 6.99 USD czyli niecałe 25 zł. Naprawdę polecam.” margin_top=”0″ margin_bottom=”0″ link_url=”http://www.classicsonline.com/catalogue/product.aspx?pid=2097695?affid=7″]

W Albumie tym nasz świetny znakomity skrzypek Adam Kostecki – profesor Musikhochschule w Hannoverze, uczeń Davida Ojstracha wykona utwory Muzyka Jacque`a Lousiera który z powodzeniem przełamuje stereotypy i jest świetnym pomostem między muzyką klasyczną i jazzem, czego doskonałym przykładem są oba koncerty skrzypcowe tego albumu. Żywiołowość połączona z radością gry, egzotyka, perfekcyjna wirtuozeria, cudowne kantyleny, zachwycająca muzyka i jej fascynująca świeżość, składają się na arcyciekawą i intrygującą podróż muzyczną.

Drugim dziełem w albumie jest wczesny utwór Ignacego Jana Paderewskiego, jeszcze sprzed studiów kompozytorskich jakie odbywał w Berlinie w latach 1882 i 1884, a jest to Sonata na skrzypce i fortepian napisane w 1880 roku. Dzieło to uznawane jest za najlepsze z tego wczesnego okresu.

Obserwuj
( 0 Obserwujących )
X

Obserwuj

E-mail : *
* Twoje dane osobowe będą wykorzystywane w celu ułatwienia korzystania z tej witryny oraz do innych celów opisanych w naszej Polityka Prywatności. Niniejszym zgadzam się i wyrażam zgodę na politykę prywatności.

twój komentarz